НОВИНИ

Констянтинов не приховує, що родовища нафти і газу у Криму віддадуть Газпрому

У Чорному морі платформи «Чорноморнафтогазу» та родовища нафти і газу належатимуть Криму, а розроблятиме їх «Газпром». Про це в інтерв’ю «РИА Новости» заявив спікер парламенту АРК Володимир Константинов.

«Ці родовища нафти і газу і платформи повністю перейдуть у власність Республіки Крим . Ми їх вже охороняємо. Це наші родовища, і ми будемо за них боротися», - наголосив Константинов.

За його словами, націоналізація - питання дуже непросте, делікатне, а тому «потрібно бути дуже акуратним», щоб «не налякати ні іноземних інвесторів, ні наш бізнес».

«Державне майно, що належить Україні як державі, приймуть у власність Республіки Крим, а приватне майно як було, так і залишиться приватним…Предметом домовленостей стануть об'єкти, які зможуть використовуватися Україною як державою», - пояснив Константинов.

Водночас він вважає, що для компаній які працюють в Криму потрібний перехідний період для адаптації.

«Ми обговорювали це з колегами з Держдуми РФ, Ради Федерації. Звичайно, такого досвіду у нас немає, але, думаю, необхідний буде проміжний період, щоб діяли закони Російської Федерації і якісь українські закони також не були скасовані, як робить Китай з Гонконгом. Ми будемо просити надати нам перехідний період . Але це стосуватиметься не всіх галузей. Наприклад , потрібно щоб видобутком нафти і газу займалася Росія, "Газпром". Це не наша тема», - підкреслив Константинов.

Як повідомлялось, 12 березня перший віце-прем'єр Криму Рустам Теміргалієв заявив, що «влада» АРК найближчими днями націоналізує власність українських держкомпаній на території республіки.

Нагадаємо, 11 березня Верховна Рада Криму прийняла Декларацію про незалежність АРК.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.