НОВИНИ

Рада не змогла обрати суддів КС. Друга спроба призначена на 16.00

Вибори суддів Конституційного суду у Верховній Раді визнані такими, що не відбулися. Друга спроба голосування відбудеться о 16 годині в четвер.

На голосування на посаду судді КС за квотою парламенту були висунуті кандидатури Миколи Мельника, Володимира Стретовича, Ігоря Сліденка, Станіслава Шевчука і Сергія Саса.

Голосування відбувалося таємно. Після голосування голова лічильної комісії Геннадій Зубков попросив визнати ці вибори такими, що не відбулися, з технічних причин.

"Були заяви від тих, хто не поставили жодних позначок, від тих, хто поставив всі шість, були такі, що не встигли на голосування. Тому просимо вважати, що голосування не відбулося з технічних причин", - зазначив Зубков.

За його словами, за підсумками голосування, Мельник отримав 207 голосів, Сас – 216, Сліденко - 186, Стретович – 173, Шевчук – 198 голосів.

Перед голосуванням Турчинов заявив: "Це дуже фахові юристи, які мають величезний досвід роботи саме в цьому напрямку, найважливішому напрямку захисту Конституції".

Партія регіонів заявила, що голосувати за суддів не буде.

Народні депутати повернуться до голосування за призначення суддів Конституційного суду в четвер в 16.00.

Водночас , лідер ВО " Свобода " Олег Тягнибок назвав провал голосування по кандидатурах на посади суддів КС "саботажем" .

"На 16.00 - нові вибори і не виходимо звідси, поки не з'являться судді КС" , - заявив Тягнибок.

У свою чергу спікер парламенту Олександр Турчинов запросив лідерів фракцій до себе в кабінет для консультацій.

Нагадаємо, 24 лютого Верховна Рада звільнила голову Конституційного Суду В'ячеслава Овчаренка, а також суддів КС Анатолія Головіна, Михайла Колоса, Марію Маркуш і Олександра Пасенюка, за порушення присяги суддів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.