НОВИНИ

В Україні за часів режиму Януковича обсяг корупції перевищив 500 млрд грн

Федерація роботодавців України оцінює, що за останні чотири роки обсяг корупції в національній економіці перевищив 500 млрд гривень. Про це на прес-конференції повідомив заступник голови ФРУ Дмитро Олійник.

Він зазначив, що найбільш масштабно це явище проявилося при здійсненні державних закупівель, в податковій і митній сферах, а також у судовій системі та правоохоронних органах.

За його словами, ліквідація корупції дозволить додатково збільшити ВВП на 5-6%, це дозволить створити як мінімум 200 тисяч нових робочих місць.

Крім того, за словами Олійника, Україна може ліквідувати дефіцит державного бюджету в середньостроковій перспективі і практично відмовитися від зовнішніх запозичень.

Для подолання корупції ФРУ пропонує п'ять першочергових кроків, серед яких ігнорування бізнесом вимоги чиновників платити хабарі, а у випадках вимоги хабарів необхідно публічно заявляти про це.

Також ФРУ пропонує термінове внесення до законодавства України і зокрема, у сферу державних закупівель низки змін, які будуть спрямовані на неможливість будівництва корупційних схем.

ФРУ також закликає правоохоронні і судові органи провести ревізію судових суперечок і розпочатих кримінальних виробництв з економічних злочинів.

Важливим кроком, який дозволить подолати корупцію , бізнес також вважає скорочення кількості функцій контролюючих органів.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявляв, що за останні три роки з України на офшорні рахунки було виведено близько $70 млрд.

США мають намір надати Україні допомогу в пошуку та поверненні корупційних доходів колишніх посадовців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.