НОВИНИ

Рада відродила Національну гвардію України

Верховна Рада створила Національну гвардію України. "За" проголосували 262 народних депутата. Не голосувала фракція КПУ у повному складі. Від ПР проголосував "за" лише один депутат.

Згідно з законом, Нацгвардія створюється на базі внутрішніх військ.

За організаційно-правовим статусом Національна гвардія діятиме в системі Міністерства внутрішніх справ.

Національна гвардія виконуватиме службово-бойові завдання в інтересах громадян, суспільства і держави в умовах мирного часу, за надзвичайних ситуацій, а також братиме участь у забезпеченні оборони України, захисті її суверенітету і територіальної цілісності, безпеки прикордонного простору, державної незалежності і національних інтересів у разі збройної агресії, збройного конфлікту чи загрози нападу шляхом безпосереднього ведення (бойових) дій.

В умовах мирного часу та за надзвичайних ситуацій зазначений орган  призначений виконувати в основному правоохоронні функції всередині держави.

Військово-політичне та адміністративне керівництво Національною гвардією здійснюється Міністром внутрішніх справ.

Командувач Нацгвардії призначається на посаду Верховною Радою за поданням президента України. 

Нацгвардія комплектується військовослужбовцями, які проходять військову службу за контрактом та за призовом.

Загальна чисельність Національної гвардії, згідно з законом, складає до 60 тисяч осіб. При необхідності збільшення чисельності – рішення ухвалює Верховна Рада.

Закон встановлює певні обмеження щодо прийняття на службу до Національної гвардії. Так, не може бути прийнятою на службу до Нацгвардії особа, яка має не погашену або не зняту судимість за вчинення злочину (крім реабілітованої особи) або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення.

Як відомо, рішення про створення Нацгвардії ухвалила Рада національної безпеки і оборони 11 березня.

Нагадаємо, з 1991 по 2000 рік в Україні вже існувала Національна гвардія - державне збройне формування, створене на базі Внутрішніх військ УРСР, покликане захищати суверенітет України, її територіальну цілісність, а також життя та особисту гідність громадян, їх конституційні права і свободи від злочинних посягань та інших антигромадських дій.

У 2000 році 7 дивізій Національної гвардії і її інші підрозділи були передані у Внутрішні війська МВС і Збройні сили України.

Відродити Нацгвардію намагався президент Віктор Ющенко, однак Верховна Рада не підтримала відповідний проект закону “Про національну гвардію України”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.