НОВИНИ

Верховна Рада закликала ООН негайно розглянути ситуацію у Криму

Верховна Рада України закликає ООН негайно розглянути ситуацію, що склалася в Автономній Республіці Крим. За відповідне звернення під час засідання в четвер проголосували 250 народних депутатів із 334 зареєстрованих у залі

"Впродовж останнього часу, не зважаючи на стриманість та поміркованість дій органів державної влади України та її збройних сил, ситуація на території Автономної Республіки Крим продовжує різко погіршуватись внаслідок активізації дій з боку збройних сил та Чорноморського флоту Російської Федерації. Фактично йдеться про неспровокований акт агресії проти України з боку Російської Федерації», - йдеться у зверненні.

«З огляду на це, Україна як держава-фундатор Організації Об’єднаних Націй, спираючись на положення пункту 1 статті 1, пунктів 3, 4 статті 2 Статуту ООН, закликає Організацію Об’єднаних Націй відповідно до пункту 2 статті 11 негайно розглянути ситуацію, що склалася в Автономній Республіці Крим, у зв’язку з брутальними відносно неї порушеннями Російською Федерацією основоположних принципів міжнародного права, що закріплені Статутом ООН», - йдеться у документі.

«Разом з тим, згідно з визнаним Статутом ООН (стаття 51) правом на самооборону, Україна залишає за собою право в разі необхідності звернутись до будь-якої держави або регіональної системи колективної безпеки за допомогою щодо відновлення її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості», - зазначається у звернення.

Фракція Партії регіонів відмовилась голосувати за звернення, аргументуючи це тим, що треба почекати результатів кримського "референдуму".

Народний депутат від КПУ Адам Мартинюк заявив, що комуністи виступають за територіальну цілісність України, але просити ООН про допомогу не будуть.

"Свободівець" Юрій Михальчишин закликав Раду просити ООН виключити Росію з керівних органів організації як країну-агресора.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.