НОВИНИ

Харківська облрада категорично виступила проти сепаратистського референдуму

Харківська обласна рада заявляє про незаконність проведення місцевих референдумів з питань державного устрою та державної мови. Про це йдеться в повідомленні прес-служби обласної ради.

«Низка громадських організацій звернулася до Харківської обласної ради з меморандумом, в якому вимагають скликання позачергової сесії, яка повинна призначити в області референдум з питань державного устрою і державної мови» , - сказано в заяві.

З точки зору депутатського корпусу обласної ради, він не має права вносити до порядку денного сесії питання і приймати рішення, які суперечать чинному законодавству.

«Юридична служба обласної ради вивчила пропозиції громадських організацій, правову базу і зробила висновок про те, що скликати позачергову сесію і проводити референдум на території Харківської області ми не маємо права і робити цього не будемо» , - сказав голова Харківської облради Сергій Чернов.

На думку Чернова і депутатів, запропоновані питання можуть бути предметом розгляду виключно всеукраїнського референдуму, який, згідно зі ст. 72 Конституції, призначається Верховною Радою або президентом.

Крім того, Закон «Про всеукраїнський і місцевий референдум» втратив чинності 28 листопада 2012 року.

«Всі спроби спекулювати на цій проблемі, як наприклад, «віче - референдум», призначений на 16 березня в Харкові, в нинішній вкрай нестабільною ситуації можуть мати непередбачувані правові та суспільні наслідки» , - сказано в заяві облради.

Раніше повідомлялося, що Харківська міська рада має намір просити суд заборонити проведення в Харкові референдуму з питання федералізації 16 березня.

Як відомо, Верховна Рада Криму на закритому засіданні 6 березня перенесла з 30 на 16 березня "всекримський" референдум про статус автономії і ухвалила рішення про приєднання до Росії.

На референдум виноситься два питання: «Ви за возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта?» та «Ви за відновлення Конституції Криму 1992 року, де Крим є частиною України, але фактично має повноваження окремої держави?».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.