НОВИНИ

У Раді узгодили всі поправки до закону про вибори президента

Парламентський комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування ухвалив рішення рекомендувати Раді прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про внесення змін до закону «Про вибори президента України». Комітет опрацював більше 150 поправок - узгоджені 92 поправки , відхилені – 46, повідомляє прес -служба голови комітету Давида Жванії.

Зокрема, врахована поправка Руслана Князевича про доповнення частини першої статті 84 таким реченням: «ЦВК зобов'язана встановити результати виборів президента України, незалежно від кількості виборчих дільниць/виборчих округів, на яких голосування не відбулося.

Також підтримана поправка, про те, що у випадку, «якщо голосування в межах окремих територіальних виборчих округів не відбулися, результати голосування в день виборів президента України встановлюються за встановленими підсумками голосування в інших територіальних округах».

Крім того , депутати вирішили доповнити ст. 83 частиною: « Окружна виборча комісія зобов'язана встановити підсумки голосування в межах територіального виборчого округу, незалежно від кількості виборчих дільниць відповідного округу, на яких голосування не було організовано і проведено в день голосування відповідно до статей 76 або 77 цього закону».

У випадку, якщо голосування на всіх дільницях виборчого округу в день голосування не було організовано та проведено відповідно до статей 76 і 77 цього закону, окружна виборча комісія встановлює, що голосування в межах відповідного виборчого округу не відбулися.

Як повідомлялось, 28 лютого Верховна Рада України внесла деякі технічні зміни в процедуру проведення передвиборної кампанії на виборах президента України, зокрема , уточнила терміни формування окружних комісій і скоротила час відведення місць для агітації.

Український парламент також прийняв за основу законопроект про внесення змін до закону про вибори президента України № 3224 -д , який передбачає , що фотографування і відеофіксація будь-яким способом результатів волевиявлення виборців, у тому числі й особисто виборцями у кабіні для таємного голосування, а також демонстрація виборцем результатів волевиявлення у приміщенні для голосування забороняється і є порушенням таємниці голосування.

Позачергові президентські вибори в Україні призначені на 25 травня 2014 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.