НОВИНИ

Силовики відкрили 72 кримінальні справи за зверненнями журналістів

Слідчі Міністерства внутрішніх справ України відкрили 72 кримінальні справи за зверненнями журналістів. Про це заявив начальник Управління процесуального контролю ГСУ МВС Валерій Валіневич.

Як повідомляє ЛігаБізнесІнформ, найбільшу кількість кримінальних впроваджень розпочато саме за фактом умисного перешкоджання професійній діяльності співробітників ЗМІ.

"Розпочато 74 кримінальних провадження, з яких 2 - органами прокуратури. Найбільшу кількість кримінальних проваджень розпочато за фактом умисного перешкоджання законній професійній діяльності журналістів - 27, а також за хуліганство - 11" , - зазначив Валіневич.

Загалом, за його словами, в період з 21 листопада 2013 року по 12 березня 2014 року в органи внутрішніх справ надійшло 165 повідомлень про скоєння протиправних дій відносно представників ЗМІ у зв'язку з вивітленням ними масових заходів. З них 93 - про події в столиці.

Валіневич додав, що також відкриті провадженння за фактами вчинення умисних вбивств представників ЗМІ. Зараз ці справи вже передані до органів прокуратури.

"Сьогодні у трьох кримінальних процесах особам повідомлено про підозру, обвинувальні акти за якими направлені до суду, сім кримінальних проваджень закриті, п’ять - передані на дорозслідування до органів прокуратури і ще по 58 досудове розслідування триває, вживаються заходи для встановлення винних осіб", - сказав Валеневич.

За його словами, серед постраждалих дев’ять іноземних журналістів (три громадянина РФ, три - Польщі, два - Білорусі та один громадянин Данії).

Як повідомлялося, з початку російської окупації Криму зафіксовано щонайменше 62 випадки грубих порушень свободи слова на півострові.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.