НОВИНИ

МЗС: Росія продовжує нарощувати військову потужність у Криму

Росія стягує війська на українсько-російському кордоні та нарощує свою присутність в Криму. Про це повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС Євген Перебийніс на брифінгу в середу.

"Російська Федерація продовжує нарощувати військову присутність у Криму. Зокрема, відзначається активність військової авіації Збройних сил Російської Федерації. Так само й на кордоні з Україною в напрямку Сумської та Чернігівської областей, і накопичення військ на кордоні з Білоруссю (місце перетину кордонів трьох країн - ред.)", - заявив він.

Водночас Перебийніс повідомив, що спостерігається "продовження пересування Збройних сил і Чорноморського флоту Російської Федерації на території Автономної Республіки Крим, нарощування кількості військової бронетехніки в західній і північній частинах півострова".

"Продовжують зводитися фортифікаційні споруди, облаштування блокпостів на в'їзді до Криму", - зазначив він.

Як повідомив директор департаменту інформполітики, 11 березня окупанти захопили відділ прикордонної служби Євпаторії.

Крім того, в МЗС заявляють, що на території Криму фіксуються випадки викрадення українських паспортів місцевих жителів.

"У місцевого населення Автономної Республіки Крим, зокрема в селищі міського типу Перевальне й селах навколо нього, відбувається викрадення паспортів під виглядом перевірки", - розповів Перебейніс.

За його словами, невідомі групами по троє-п’ятеро осіб викрадають документи в місцевих жителів.

Перебейніс повідомив також, що в Криму люди у військовій формі затримали двох італійських журналістів і відібрали в них обладнання.

Згодом журналістів відпустили, але обладнання їм пообіцяли повернути після того, як вони отримають спеціальний дозвіл і акредитацію в Сімферополі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.