НОВИНИ

Більшість журналістів "Ленти.ру" вирішили звільнитися услід за головним редактором

Після того, як із посади головного редктора «Ленти.ру» була звільнена Галина Тимченко, більшість журналістів видання вирішили написати заяви на звільнення, пояснивши такий крок тим, що керівництво не обґрунтувало усунення з посади Тимченко. Текст повідомлення про звільнення працівників видання розміщений на сайті «Ленти.ру».

«Дорогі читачі!

Сьогодні, 12 березня , власник компанії «Афіша - Рамблер - SUP» Олександр Мамут звільнив головного редактора «Ленти.Ру» Галину Тимченко. Новим головним редактором призначений Олексій Гореславскій - заступник генерального директора із зовнішніх комунікацій.

На жаль, це не штатна рокіровка, тому потрібні деякі пояснення. Ми вважаємо, що це призначення є прямим тиском на редакцію «Ленти.Ру». Звільнення незалежного головного редактора і призначення керованої, в тому числі безпосередньо з кремлівських кабінетів, людини - це вже порушення закону про ЗМІ, який говорить про неприпустимість цензури.

За останні кілька років простір вільної журналістики в Росії драматично зменшився. Одні видання безпосередньо керуються Кремлем, інші - через кураторів, ще інші - редакторами, які бояться втратити роботу. Деякі ЗМІ закрилися, інші закриються в найближчі місяці. Біда не в тому, що нам ніде працювати. Біда в тому, що вам, здається, більше нічого читати.

Ми, безумовно, припускали, що прийдуть і за нами. Ми віримо, що це не назавжди. У будь-якому випадку ви, дорогі читачі, повинні про це знати», - йдеться у заяві, під якою поставили свої підписи 69 працівників видання.

Згідно з повідомленням, Тимченко розповіла колегам, що власник сайту Олександр Мамут  вимагав звільнити спецкореспондента Іллю Азара, який взяв інтерв'ю в голови київського відділення "Правого сектору" Андрія Тарасенка, на що тоді ще головний редактор відповіла відмовою. Крім того, сьогодні Роскомнадзор виніс «Ленте.ру» попередження за те, що в згаданому інтерв'ю було гіперпосилання на матеріал про лідера «Правого сектору» Дмитра Яроша.

На момент звільнення Тимченко «Лента.ру» була найбільш відвідуваним та найбільш цитованим засобом масової інформації в Рунеті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.