НОВИНИ

Джемілєв: Путін переконував мене, що "самопроголошення незалежної України" не відповідало нормам СРСР

Президент Росії Владімір Путін заявив народному депутату України, колишньому керівнику Меджлісу Мустафі Джемілєву, що Україна вийшла з СРСР не зовсім законно. Про це Джемілєв сказав українським журналістам за підсумками телефонної розмови з Путіним у Москві. Розмова відбулася за сприяння екс-президента Татарстану Мінтімера Шаймієва і тривала близько півгодини.

"Я сказав Путину, що найважливішим є питання територіальної цілісності нашої країни, тому що її порушення є порушенням тієї домовленості, яка підписана країнами-гарантами - США, Великою Британією та Росією в 1994 році в обмін на нашу відмову від ядерної зброї. Говорив йому, що якщо це буде порушено, про можливі наслідки, зокрема, що такого роду домовленості ніхто довіряти не буде, і буде прагнення кожної країни, в якої є фінансові можливості, обзавестися своєю ядерною зброєю, й Україна не буде винятком", - сказав Джемілєв.

"На цю тему - територіальної цілісності України - Путін торкнувся такого питання, що самопроголошення незалежної України не зовсім відповідало радянським нормам, що передбачали процедуру виходу зі складу СРСР. Ось така позиція", - підкреслив Джемілєв.

Як повідомлялося раніше, Джемілєва запросили в Кремль, нібито для того, щоб "обговорити ситуацію в Криму і спробувати схилити на свій бік кримських татар".

11 березня він вилетів із робочою поїздкою до Москви. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.