НОВИНИ

У Росії запевняють, що не стягують війська до кордону і дозволили Україні спостережний політ над своєю територією

Український літак виконає спостережний політ над територією Російської Федерації на прохання Києва. Про це 12 березня повідомив заступник міністра оборони РФ Анатолій Атонов.

"11 березня українська сторона звернулася до нас із запитом про проведення так званого надзвичайного спостережного польоту над територією Російської Федерації. Така місія запитується вперше в рамках Договору з відкритого неба з моменту його підписання в 1992 році. Й хоча жодних зобов'язань ми щодо прийому українського літака не маємо, ми ухвалили рішення дозволити спостережній групі здійснити такий політ", - заявив А.Антонов у середу журналістам.

"Розраховуємо, що наші сусіди переконаються в тому, що ніякої військової діяльності, що загрожує безпеці України, російські збройні сили на її кордоні не ведуть", - додав заступник міністра.

Він також прокоментував заяву в. о. міністра оборони України Ігоря Тенюха 11 березня щодо військових навчань військ Західного і Центрального військових округів.

"Навряд чи сьогодні варто й надалі нагнітати обстановку в російсько-українських відносинах. Схоже, Тенюх саме це й робить. Вирішувані при цьому цілі та завдання він відверто позначив сам, закликавши депутатів ВР у терміновому порядку забезпечити Збройні сили України "необхідними ресурсами та засобами", - сказав Антонов.

"Думаємо, що як професійний військовий Тенюх добре обізнаний, що в Західному та Центральному військових округах 3 березня завершено активну фазу раптової перевірки військ (сил), а 7 березня всі військові підрозділи повернулися в місця постійної дислокації. Очевидно, що і цифри, які характеризують "російське військове угруповання" біля кордонів України, він також озвучив для того, щоб "вразити" деяких нервово слабких парламентаріїв і "широку міжнародну громадськість", - сказав заступник міністра.

При цьому, за його словами, "українському військовому відомству добре відомо, що російські Південний і Західний військові округи разом узяті не налічують названої Тенюхом кількості танків і бойових вертольотів".

"А чисельність особового складу, "дислокованого в прикордонній з Україною зоні", ймовірно, розраховувалася з урахуванням сімей військовослужбовців", - додав Антонов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.