НОВИНИ

МЗС вручило чергову ноту посольству РФ про втручання у внутрішні справи України

Міністерство закордонних справ України 12 березня викликало тимчасово повіреного у справах Росії в Україні Андрєя Воробйова, якому вручило ноту у зв'язку з визнанням російською стороною так званої декларації про незалежність Криму і Севастополя. Про це повідомила прес-служба МЗС.

"У ноті йдеться про те, що українська сторона розглядає зазначену заяву МЗС Росії як пряме і неприховане втручання РФ у внутрішні справи України, яке суперечить фундаментальним нормам міжнародного права і загальновизнаним принципам співіснування держав" , - сказано в повідомленні прес-служби МЗС.

Згідно з інформацією, українська сторона категорично не згодна з оцінками МЗС РФ про те, що рішення кримського парламенту "абсолютно правомірне".

Крім того, українське зовнішньополітичне відомство висловило сумніви щодо можливості вільного волевиявлення населення регіону України,  який фактично перебуває під окупацією Збройних сил РФ .

"МЗС України в черговий раз закликає російську сторону повернутися до цивілізаційних рамок розвитку двосторонніх відносин, передбачених Договором про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ від 31 травня 1997 року", - наголошується в повідомленні.

У відомстві зазначили , що відкрите або вибіркове ігнорування норм міжнародного права може мати непрогнозовані наслідки для існуючої системи загальноприйнятих правил міжнародної взаємодії.

Нагадаємо, на засіданні Верховної Ради Криму 11 березня, на яке в черговий раз не допустили журналістів, депутати прийняли Декларацію про незалежність АРК і Севастополя.

МЗС Росії привітало ухвалення даного "документу". А МЗС України назвало визнання РФ кримської "незалежності" свідченням подвійних стандартів і цинізму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.