НОВИНИ

Посол ЄС: Україна зараз розплачується за бездіяльність попереднього уряду і президента

Україна повинна розробити довгострокову програму державного розвитку, відмовившись від короткострокових стратегій і програм. Про це 12 березня заявив голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський на сьогоднішній міжнародній конференції «вікно можливостей: чого ЄС очікує від України, а Україна – від ЄС».

За словами Томбінського, нова влада у Києві повинна сконсолідувати зусилля українців і розробити макростратегію на наступні десятки років.

«Тепер ми бачимо, як непідписання угоди про асоціацію з ЄС вплинуло на український суверенітет. Це вартість бездіяльності, яка зараз очевидна. Це вартість бездіяльності попереднього уряду і президента України... Нині треба шукати рішення, які є прийнятними, перевіреними і які дають результати в певних обставинах. Потрібно покласти кінець короткостроковим стратегіям, Україні не вистачало довготермінової перспективи, довготермінової стратегії», – наголосив посол ЄС.

За його словами, Україна має потенціал для того, щоб робити внесок у світову економіку, а не бути лише отримувачем міжнародної допомоги.

Як повідомлялось. 6 березня Томбінський заявив, що рішення Верховної Ради Криму про приєднання півострова до Росії нелегітимне і порушує чинну Конституцію України.

Томбінський зауважив, що відповідно до Конституції, доля Криму може визначатися лише на всеукраїнському референдумі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.