НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Експерт: в Україні слід очікувати незначного росту цін на імпортні продукти

В Україні прогнозують незначне зростання цін на продовольчі товари, зокрема на імпортні. Про це у коментарі Тиждень.ua заявив Ігор Жолудь, старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень.

«Згідно з даними, оприлюдненими Державною службою статистики, продукти харчування у лютому дещо зросли у ціні. Але значною мірою це пояснюється сезонністю, адже зазвичай в період осені-зими зростають ціни на овочі, на молочні продукти. Безумовно, очікується зростання цін на харчові продукти через підвищення видатків на транспорт, зокрема через підвищення цін на бензин. Через те, що в багатьох виробництвах транспортні видатки доволі значні – вони впливають на загальну ціну», – зазначив Жолудь.

«Очікується зростання цін на продовольчі товари, але воно не буде значним», – додав економіст.

На його думку, подальше підвищення цін буде залежати від обмінного курсу, врожаю і розвитку зовнішніх і внутрішніх конфліктів у державі.

«Водночас політика уряду на затягування пасків і відповідно на підвищення соціальних виплат обмежить попит. Адже підприємствам невигідно значно підвищувати ціни на певні товари, бо їх просто не купуватимуть», – зазначив Жолудь.

Також економіст Любомир Шавалюк не прогнозує диспропорції щодо окремих сегментів товарів, адже «економічна ситуація в країні спокійна й абсолютно економічно адекватна».

«Якщо не буде воєнного загострення, то орієнтуватися потрібно на рівень девальвації – зростання цін можливе у межах 20%, але воно буде розтягнуто у часі», – заявив Шавалюк.

На його думку, на відміну від вітчизняних, імпортні продукти будуть дорожчати відразу –  відповідно до зміни валютного курсу.

«Все залежить від розвитку подій. Можлива проблема з нафтопродуктами, оскільки минула влада завозила контрабандні нафтопродукти у величезній кількості, тож, зараз потрібно організувати або їхній імпорт, або їхнє виробництво за нових умов при новій владі», –  зазначив Шавалюк.

Як повідомлялось, блокада Криму російськими військами і «самобороною» призвели до подорожчання основних продуктів харчування в АРК.

Цукор за тиждень злетів до 12 грн/кг. Серед найбільш ходових товарів також рибні консерви, крупи, сіль і картопля.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.