НОВИНИ

НАТО розпочало розвідувальну місію вздовж кордонів України

Командування НАТО 12 березня оголосило про розгортання на кордонах України двох літаків дальнього радіолокаційного виявлення ( АВАКС ), повідомляє Associated Press.

Літаки курсуватимуть вздовж українського кордону над територією Польщі та Румунії , які є членами північноатлантичного альянсу. У повітряний простір України вони не залітатимуть.

Можливості літаків дозволяють відслідковувати повітряну обстановку на території приблизно в 300 тисяч квадратних кілометрів.

Ще до розгортання біля кордонів України літаків АВАКС до Польщі прибули американські винищувачі F-16, які також патрулюють повітряний простір у східних кордонів цієї країни. Крім того, згідно з планами НАТО, до Польщі та Румунії для проведення навчань направлені додаткові сили ВПС країн альянсу.

Крім того, як зазначає Reuters, практично одночасно з посиленням угруповання ВПС країн НАТО, у Чорному морі почалися планові навчання флотів США, Румунії та Болгарії.

Розгортання додаткових сил НАТО на кордонах України та Росії відбувається на тлі загострення ситуації в Криму.

Нагадаємо, 6 березня США вже перекинули шість винищувачів F-15 до Литви.

Міністр оборони Литви заявив, що передислокація цих літаків є відповіддю на "російську агресію на Україні і підвищену військову активність в Калінінграді".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.