НОВИНИ

Новини російських телеканалів дивляться менше третини кримчан

Лише 28% опитаних кримчан дивляться політичні новини на російських телеканалах. Про це свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології, які були презентовані сьогодні на прес-конференції.

«Відключення українських телеканалів в Криму навряд чи буде схвально сприйнято кримчанами, оскільки політичні новини на російських телеканалах у Криму дивляться 28% опитаних, на місцевих кримських – 26% і значно більше – на українських телеканалах: «Інтер» – 69%, «1+1» – 43%, «Україна» – 30%. Значна частина кримчан також дивляться політичні новини на каналах ICTV – 23% та на «5-му каналі» – 23%», – зазначається у результатах опитування.

Загальнонаціональне опитування населення України проводилось з 8 по 18 лютого 2014 року. Методом інтерв’ю був опитаний 2041 респондент, що проживає в усіх областях України та в Криму, за вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Статистична похибка даних не перевищує 2,2%.

Як раніше повідомлялося, у Криму повністю відключене аналогове мовлення усіх українських телеканалів. Зараз транслюється лише один український телеканал - «Тоніс». При цьому на частотах деяких з них ведеться мовлення російських телеканалів.

Зокрема, замість телеканалу "Інтер" веде мовлення НТВ, замість «1+1» - російський Перший телеканал, замість українського Першого національного - Росія РТР, замість СТБ - телеканал "Зірка", замість "5 каналу" - телеканал ТНТ, замість ICTV - ТНВ - Планета.

Державний комітет телебачення та радіомовлення України розцінив відключення українських телеканалів в Криму як інформаційну агресію Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.