НОВИНИ

Влада Росії попередила «Ленту.ру» про неприпустимість спілкування з українськими "екстремістами"

Роскомнагляд виніс попередження «Ленте.ру» за публікацію інтерв'ю з одним з лідерів українського націоналістичного руху «Правий сектор» Андрієм Тарасенко. Про це повідомляється в прес-релізі, що надійшов до редакції.

Сам текст попередження в редакції поки не отримували.

Роскомнадзор відзначив, що в інтерв'ю з Тарасенком, а також у матеріалі «Дмитро Ярош: Рано чи пізно, але ми приречені воювати з Московською імперією», на який дається посилання в тексті, «містяться висловлювання, спрямовані на розпалювання національної ворожнечі».

У відомстві заявили, що «публікація націоналістичних закликів лідерів неформального екстремістського угруповання, один із яких оголошено російськими правоохоронними органами в міжнародний розшук», порушує низку російських законів, зокрема, закон про інформацію, закон про ЗМІ і закон про протидію екстремізму.

Інтерв'ю з головою київського відділення «Правого сектора» Андрієм Тарасенком під заголовком  «Ми – не збройні сили» було опубліковано 10 березня.

Інтерв'ю взяв спеціальний кореспондент «Лента.ру»» Ілля Азар. При цьому ні один матеріал зі словами «Ярош» або «Правий сектор» не внесено до списку екстремістських матеріалів, який публікує міністерство юстиції.

Після винесення двох попереджень протягом 12 місяців Роскомнадзор подає позов до суду для припинення дії свідоцтва про реєстрацію засобу масової інформації.

Як повідомлялося, 5 березня офіційний представник Слідчого комітету РФ Владімір Маркін заявив, що лідера "Правого сектора" Дмитра Яроша в Росії заочно оголосили у міжнародний розшук

У Генпрокуратурі України запевнили, що немає підстав для затримання і видачі Яроша поліції Росії.

Нагадаємо, 3 березня Головне слідчим управлінням Слідчого комітету Російської Федерації порушило кримінальну справу проти лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 205.2 КК РФ і ч. 2 ст. 280 КК РФ (публічні заклики до здійснення терористичної та екстремістської діяльності, здійснені з використанням засобів масової інформації).

У «Правому секторі» вважають, що цією справою Росія намагається залякати національно-визвольний рух України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.