НОВИНИ

МЗС вважає визнання РФ кримської "незалежності" свідченням подвійних стандартів і цинізму

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку із заявою МЗС Російської Федерації від 11 березня 2014 про визнання правомірною так званої "Декларації про незалежність Автономної Республіки Крим та міста Севастополя". Про йдеться у заяві відомства, оприлюдненій 11 березня.

"Рішення, прийняте Верховною радою Автономної Республіки Крим, є антиконституційним, незаконним і юридично нікчемним", - йдеться в заяві МЗС України.

МЗС підкреслив, що цей так званий "документ" порушує національне законодавство України і положення міжнародних документів, включаючи заяву голови Ради Безпеки ООН від 20 липня 1993 року, яка була одноголосно підтримана всіма членами Радбезу ООН, включаючи Російську Федерацію.

"Україна категорично засуджує пряме втручання Російської Федерації у внутрішні справи нашої держави", - наголошується в заяві.

МЗС підкреслює, що теза і наведені аргументи про правомірність рішення Верховної ради АР Крим "не витримують жодної критики".

"Російська сторона посилається на консультативний висновок Міжнародного суду ООН по односторонньому проголошенню декларації про незалежність Косово. Одночасно в письмовій заяві, офіційно представленій Російською Федерацією у справі стосовно Косово до Міжнародного суду ООН, зазначається, що "право на самовизначення не може тлумачитися як таке, яке санкціонує або заохочує будь-які дії, які вели б до розчленовування або до часткового або повного порушення територіальної цілісності або політичної єдності суверенних і незалежних держав". Ґрунтуючись на цій позиції, Російська Федерація досі не визнала незалежність Косово", - наголошується в заяві.

МЗС України також бачить спробу російської сторони застосувати засуджений нею принцип щодо України.

"Це означає, що посилання на рішення Міжнародного суду ООН є класичним прикладом подвійних стандартів з боку РФ" , - зазначено в заяві.

Крім того, йдеться в заяві, російська сторона стверджує, що на так званий "плебісцит" були запрошені спостерігачі від ОБСЄ.

"Цинізм ситуації полягає в тому, що запрошення спостерігачам відвідати територію суверенної України було передано офіційним представником Російської Федерації при ОБСЄ", - підкреслює МЗС.

Крім того, Київ нагадав, що Швейцарське головування в ОБСЄ назвало запланований на 16 березня референдум нелегітимним і виключило можливість участі у спостереженні за ним місії ОБСЄ.

"Міністерство закордонних справ України засуджує практику провокаційних заяв і будь-яких дій, які націлені на загострення ситуації в Криму", - підкреслено в заяві.

Для доказу цієї позиції і отримання необхідних пояснень до Міністерства закордонних справ України викликаний тимчасовий повірений у справах РФ в Україні .

"Україна наполегливо закликає російську сторону до деескалації ситуації, прямого діалогу і повного дотримання норм і принципів міжнародного права і міждержавних відносин", - резюмується в заяві.

Нагадаємо, на засіданні Верховної Ради Криму 11 березня, на яке в черговий раз не допустили журналістів, депутати прийняли Декларацію про незалежність АРК і Севастополя та заборонили діяльність "Свободи" і "Правого сектора" в автономії.

Також парламент АРК ухвалив постанову «Про гарантії відновлення прав кримськотатарського народу та його інтеграції в кримське співтовариство».

МЗС Росії вже привітало ухвалення даного "документу".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.