НОВИНИ

МЗС Росії також переконує, що США не можуть надати фінансову допомогу Україні

МЗС Росії вважає, що США юридично не мають права надавати допомогу Україні. Про це йдеться у заяві відомства.

У російському МЗС заявиди, що в законі про допомогу іноземним державам (ухвалений 1961 року) зазначено, що влада країни не може "надавати фінансову допомогу уряду будь-якої держави, законно обраний президент якої був повалений в результаті військового перевороту або незаконного рішення". 

"Таким чином, за всіма критеріями виділення коштів нелегітимного режиму, який захопив владу насильницьким шляхом, є незаконним і виходить за рамки американської правової системи", - переконують у МЗС РФ.

Нагадаємо, під час прес-конференції у Росітові-на-Дону 11 березня Віктор Янукович заявив, що США не мають права надавати фінансову  допомогу країнам, де законна влада скинута силовими методами.

Згодом, як з'ясувалося, Акт про міжнародну допомогу передбачає, що така допомога спрямовується на гуманітарні, військові потреби чи потреби розвитку і не включає надання кредитів.

Як відомо, на початку минулого тижня держсекретар США Джон Керрі заявив у Києві, що  американський уряд готовий надати Києву кредит у $ 1 мільярд, разом із тим, президент  Барак Обама «шукатиме можливості» й для інших форм фінансової підтримки України.