НОВИНИ

Financial Times: радикальні представники кримських татар готові оголосити "джихад" російськими окупантами

Радикально налаштовані представники кримсько-татарської общини в Криму готові боротися з російськими окупантами. Про це виданню Financial Times розповів один з представників кримських татар, народний депутат Мустафа Джемілєв.

За його словами, до нього особисто підходили люди з подібними зверненнями.

"У нас є ісламісти, ваххабіти, салафіти … групи, які воювали (на стороні опозиції) у Сирії. Вони кажуть: "Ворог прийшов на нашу землю і ми готові" ", - розповів Джемілєв.

"Ми не можемо зупинити людей, які хочуть померти з гідністю", - додає він, підкреслюючи, що не підтримує ідею "джихаду".

Видання підкреслює, що потенційний конфлікт в Криму може стати інтернаціональним, якщо до нього долучаться "джихадисти" з інших країн, як це було під час конфлікту в Чечні. Подібна тема вже обговорюється в соцмережах на форумах, однак поки що про реальні дії не йдеться.

Джемілєв також пояснив, що татари не збираються приймати пропозиції маріонеткового уряду.

"Цей договір не вартий паперу, на якому він написаний. Все може змінитися завтра", - вважає він.

"Ми просимо наших батьків і синів зберігати спокій, бути терплячим, - кровопролиття нам не потрібне. Але їх терпець уривається", - цитує також видання депутата Кримського парламенту Сафуре Каджаметову.

Як повідомлялось, лідер Меджлісу Рефат Чубаров 11 березня заявив, що вважає прийняту парламентом автономії декларацію про незалежність Криму і Севастополя такою, що поглиблює кримську кризу. За його словами Меджліс вимагає повного виведення військ РФ з Криму і продовжує закликати до бойкоту референдуму.

Нагадаємо, на сьогоднішньому засіданні Верховної Ради Криму, на яке в черговий раз не допустили журналістів, депутати прийняли Декларацію про незалежність АРК і Севастополя та заборонили діяльність "Свободи" і "Правого сектора" в автономії.

Також парламент АРК ухвалив постанову «Про гарантії відновлення прав кримськотатарського народу та його інтеграції в кримське співтовариство».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.