НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

У Росії акції проти вторгнення у Крим супроводжуються провокаціями й арештами протестувальників

У Росії акції проти воєнного вторгнення у Крим й на підтримку України закінчуються нападами, провокаціями й арештами протестувальників.
Найбільше акцій пройшло 2 березня.
 
Так у Москві пройшов мітинг проти війни на Манежній площі. В акції взяли участь 700-800 осіб.

У свою чергу «ОВД-Інфо» повідомило про 285 затриманих активістів. Під час акції на Манежній працівники поліції затримували людей досить жорстко, при цьому деякі протестувальники намагалися чинити опір.

Тим часом 22 людини затримали того ж дня в Петербурзі, на Ісаакіївській площі, де представники демократичних рухів організували мітинг проти введення російських військ на територію України. На акції було близько тисячі осіб.

Тим часом 2 березня в Єкатеринбурзі відбулися одиночні пікети противників війни в Україні. Пікетувальники стояли на відстані 70 метрів один від одного – саме так, згідно з російським законодавством, можна не узгоджувати акцію протесту.

У столиці Башкирії 2 березня пройшли поодинокі пікети проти розв'язання Росією збройного конфлікту з Україною. На площу в центрі міста вийшли з антивоєнними плакатами двоє протестувальнків – дизайнер Каміль Чураєв і інженер Роман Мухаметзянов.

"Я вважаю огидним злочином – розв'язувати війну з будь-якою країною, тим більше з Україною, - сказав Чураєв - .. Це наші близькі друзі і сусіди, люди, які намагаються побудувати свою державу, свою країну, вільну від злочинів, вільну від корупції. Мають рацію вони чи ні – це їм вирішувати, і вже точно – не нам, ні нашому президентові, ні Раді Федерації і тим більше – не танкам і не армії».

Не обійшлося без інциденту: хтось вихопив з рук Чураєва антивоєнний плакат і закидав пікетувальника яйцями. Проте поліцейські, які стояли поруч, не втрутилися.  

Також поодиночні пікети пройшли в Калузі. Учасники акції протесту тримали в руках саморобні плакати з написами: «Введення військ на територію суверенної України – принизливо і підло» і «Афган. Абхазія. Крим». За словами пікетувальника, який побажав залишитися невідомим, мітингувальники зазнали нападу з боку калужан, які святкували Масляну. Нападників було не менше 10 осіб.

2 березня в Самарі на площі Слави біля входу в будівлю обласного уряду громадянські активісти провели акцію "Ні російському вторгненню до Криму!". В акції брало участь 15 людей. У руках в учасників були орігамі у формі паперових голубів.

Професор Самарського державного університету Віталій Лехціер зазначив: "Якщо російська влада вважає, що в результаті Майдану виявилися ущемлені етнічні росіяни в Україні, наприклад, у Криму, то вона могла б допомагати їм усіма законними засобами, залишаючись у добросусідських відносинах з народом України. Але військове вторгнення в сусідню країну, супроводжуване перманентною фантастичною брехнею в ЗМІ про те, що відбувається в Криму і в Україні в цілому, - ... це зовсім інша справа, це біда Росія".

Також на Центральній площі Іжевська пройшов одиночний пікет. Цивільний активіст Міхаїл Естрін вийшов з трьома плакатами: "За нашу і вашу свободу!", " Богородиця, Путіна утихомир!" і "Україна, прости Росії безумство її влади". З перших хвилин пікету до місця його проведення стали прибувати силовики

А в Саратові активіст націоналістичного руху "Нове покоління" Андрєй Марцев вийшов на площу Чернишевського з плакатом  " Ні війні. Вова, руки геть від України!».

Цього ж дня на підтримку Украни вийшло 10 осіб в Омську, 50 - у Нижньому Новгороді і 80 у Воронежі, які супроводжувались провокаціями й нападами.

Воронеж

Нижній Новгород

3 березня у Новосибірську пройшов народний схід проти введення російських військ в Україну і одиночні пікети. На захід зібралися близько 30 осіб. Люди прийшли без плакатів і агітації, щоб збори не перетворилося на пікет або мітинг. Мітингувальнків «охороняли» працівники поліції.

Того ж дня у Кірові шестеро активістів провели пікети проти введення російських військ на територію суверенної республіки Україна. Перехожим роздавалися листівки з закликами засудити російське вторгнення.

Також одиночний пікет відбувся у столиці Республіки Комі у місті Сиктивкар.

7 березня в Тюмені біля фонтану у Центрального ринку , на одиночний пікет на підтримку України і проти військового втручання Росії вийшла молода тюменка Альона Сітнікова

«Мене схвилювало неофіційне введення військ Росії на територію України. Складно зрозуміти позицію нашої країни, адже вона завжди була захисником, так сказати, старшим братом України. Введення військ, навіть з благими намірами – це не те , що зараз може допомогти в ситуації, що склалася», - заявила Сітнікова.

Тим часом на учасників акції у центрі Красноярська, що пройшла також 9 березня, напали невідомі . Вони накинулися на активістів, вирвали плакати з рук, а також використовували газові балончики. Як повідомили активісти, поліція затримала всього одного з нападників, але незабаром його відпустили.

Майже щодня одиночні акції проходять у Москві.

Як відомо, за участь в акціях проти війни з Украиною було затримано понад 600 росіян.

Фото - Фонтанка, Газета.ru, радио Свобода, Каспаров

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.