НОВИНИ

ЄС може застосувати санкції проти Росії вже цього тижня

Якщо Москва не зможе дати позитивну відповідь на пропозиції щодо врегулювання кризи в Криму, санкції проти Росії ЄС може запровадити вже цього тижня. Про це 11 березня зявив міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус в ефірі радіостанції France Inter.

За його словами, референдум у Криму про приєднання  до Росії, призначений на 16 березня, є незаконним і приєднання регіону до Росії незаконний.

"Ми не можемо прийняти те, що є незаконним і що також буде мати дуже серйозні наслідки", - заявив Фабіус .

За словами міністра, "єдиним легітимним голосуванням" є вибори президента України 25-го травня.

Фабіус також повідомив, що державний секретар США Джон Керрі надіслав до Москви пропозицію, для того щоб спробувати заспокоїти ситуацію.

"Якщо відповідь буде позитивною, Джон Керрі поїде до Москви, і в цьому випадку санкції не будуть негайними", - повідомив Фабіус . "Якщо вони не дадуть відповіді, або якщо вони дадуть негативну відповідь,то існує ряд санкцій, які може бути прийнято вже на цьому тижні"

Фабіус повідомив, що вони можуть включати заморожування активів окремих росіян чи українців, а також санкції, пов'язані із візами.

У понеділок, 10 березня, прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон заявив, що до Росії може бути застосовано цілеспрямовані санкції "протягом декількох днів", якщо він не надасть відповіді щодо її вторгнення до Криму.

Він повідомив, що представники ЄС зустрінуться у вівторок в Лондоні, щоб обговорити заходи, включно із забороною поїздок і заморожуванням активів проти 18-ти осіб, пов'язаних з урядом Владіміра Путіна.

Проте, як пише BBC, Даунінґ-стріт поки не назвав тих, хто може постраждати від дії санкцій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.