НОВИНИ

Проросійські активісти захопили Луганську ОДА

Проросійські активісти захопили будівлю Луганської облдержадміністрації.

Так, у Луганську близько 12:00 одночасно почалося два мітинги: мітинг на честь 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка і мітинг пророссийких активістів.

У мітингу на честь 200-річчя з дня народження Шевченка взяло участь близько 1 тис. осіб. Серед них були прихильники ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода», а також жителі міста, які підтримують єдину Україну.

На протилежному боці біля Пілона Слави почався пророссийскй мітинг. Присутні тримали прапори Російської Федерації, а також транспаранти «Луганщина за референдум» та ін. Близько 12:30 проросійські активісти рушили через вулицю, та силою витіснили активістів проукраїнського мітингу з площі.

Потім мітингувальники вирушили до будівлі ОДА й намагалися зламати двері в приміщення. Під ОДА знаходиться близько 2-3 тис. проросійських мітингувальників. Міліція розосередилася по різних сторонах будівлі ОДА, біля будівлі знаходиться близько 150 міліціонерів, які не втручаються у конфлікт.

Один з мітингувальників прорвався на дах будівлі та під крики «Донбас!» і «Росія!» зняв і розірвав Державний прапор України, поставивши замість нього російський триколор.

На даний момент мітингувальники заблокували всі входи та виходи в ОДА й дали новопризначеному губернатору Михайлу Болотських 10 хвилин, аби вийти до мітингувальників і подати у відставку. Міліція залишила будівлю.

Згодом учасники проросійського мітингу увірвалися до будівлі обласної державної адміністрації, з вікон 2-го і 3-го поверхів будівлі вивісили державні прапори Росії та Білорусі, а також червоний прапор з серпом і молотом.

До мітингувальників вийшов новопризначений губернатор Михайло Болотських, однак він не зміг виступити через несправний гучномовець.

Потім до мітингувальників вийшов один із активістів який заявив, що у губернатора немає повноважень для того, щоб ініціювати місцевий референдум, однак такі повноваження є у голови облради Валерія Голенка, з яким він не може зараз зв'язатися.

Після цього один із активістів повідомив, що зараз губернатор області Болотських пише заяву про відставку. Міліціонери в повній екіпіровці повністю покинули будівлю, присутні зустріли їх вітальними вигуками: «Міліція з народом».

Як відомо, також 9 березня у Криму відбулися мітинги прибічників та противників незаконного референдуму щодо приєднання АРК до Росії. У Севастополі між учасниками акцій виникли сутички.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.