НОВИНИ

Яценюк: світова громадськість не визнає результатів референдуму в Криму

Світова громадськість не визнає результатів референдуму щодо виходу Автономної Республіки Крим зі складу України, запланованого на 16 березня. Про це заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк за підсумками робочого візиту до Брюсселя.

«Ніхто у цивілізованому світі не визнає результатів так званого референдуму, проведеного так званою владою», – сказав Яценюк.

Він також заявив, що Україна готова до переговорів із Росією, але для цього Москва має вивести свої війська з Криму і припинити підтримувати «сепаратистів і терористів».

Верховна Рада Криму на закритому засіданні 6 березня перенесла з 30 на 16 березня всекримський референдум про статус автономії і ухвалила рішення про приєднання до Росії. На референдум виноситься два питання: «Ви за возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта?» та «Ви за відновлення Конституції Криму 1992 року, де Крим є частиною України, але фактично має повноваження окремої держави?».

Тим часом, в.о. президента Олександр Турчинов у своєму телезверненні заявив, що зупинив рішення Верховної Ради АРК про проведення референдуму, а також повідомив, що Верховна Рада України буде ініціювати розпуск парламенту АРК.

7 березня на офіційному сайті президента був оприлюднений відповідний указ про відміну референдуму в Криму.

Також стало відомо, що депутати кримського парламенту наосліп голосували за референдум, оскільки їм не надали навіть проекту постанови.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.