НОВИНИ

Депутати кримського парламенту наосліп голосували за референдум

Депутатам ВР Криму, які прийняли на позачерговій сесії в четвер рішення про проведення референдуму 16 лютого, не надавали проекти постанов, а спікер Володимир Константинов перед голосуванням зачитав тільки ті пункти, які стосувалися питань, що виносяться на референдум. Про це ZN.UA повідомили кілька депутатів, які просили не називати їхні прізвища.

Як стверджують депутати, про те, що ВР Криму ухвалила рішення про вступ до РФ і звернулася до президента, Держдуми та Ради Федерації Росії з проханням розпочати процедуру входження в РФ, вони дізналися від журналістів і зі ЗМІ.

Як розповів депутат ВР Криму Рефат Чубаров, депутатів - членів фракції «Курултай–Рух» про проведення позачергової сесії взагалі не сповістили, на сайті і в ЗМІ про це не повідомлялося. За інформацією інших депутатів, співробітники апарату обдзвонювали їх, запрошуючи на сесію, після півночі.

«Нас не сповістили про проведення сесії , а коли ми вранці випадково дізналися, що вона проводиться і Ремзі Ільясов подзвонив до секретаріату, йому сказали, що про рішення ми дізнаємося з офіційного повідомлення. Скільки реально депутатів були присутні на сесії – невідомо», - сказав Чубаров.

За словами депутатів, які просили не називати їхні прізвища, постанова про проведення референдуму в Криму приймалася з голосу, проектів документу нікому не надали.

«Константинов зачитав з трибуни два питання, які виносяться на референдум. Про нову дату навіть не згадав, а про те, що призначити референдум на 16 лютого із залу вигукнув віце-прем'єр Рустам Теміргалієв. Ми голосували тільки за ці пункти, вірніше, тільки вони були озвучені. Про те, що ми вже нібито прийняли рішення про вступ до Росії, тобто, про проведення референдуму, дізналися після сесії», - розповіли депутати.

Як відомо, Верховна Рада АРК 6 березня ухвалила рішення щодо входження автономії до складу РФ, а також звернулася до президента Росії й Федеральних Зборів РФ із пропозицією про початок процедури входження АРК до складу Російської Федерації як суб'єкта РФ.

Крім того, Верховна Рада АРК ухвалила рішення перенести референдум про статус Автономної республіки Крим з 30 на 16 березня.

Згодом в. о. президента Олександр Турчинов зупинив рішення Верховної Ради Криму про призначення референдуму про приєднання АРК до Росії.

Служба безпеки, у свою чергу, почала досудове розслідування у зв'язку з ухваленням депутатами Верховної Ради Криму про входження автономії до складу Російської Федерації. Крім того, ГПУ оскаржила рішення про призначення референдуму в Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.