НОВИНИ

Парламент Грузії засудив вторгнення Росії на територію України

Парламент Грузії прийняв резолюцію щодо України, в якій засудив насильницькі дії Росії проти України та закликав уряд Грузії в разі необхідності допомогти українцям. За резолюцію проголосувало 74 депутати.

Зокрема, парламент висловив повну підтримку європейського вибору українського народу і територіальної цілісності та суверенітету України, засудив насильницькі дії Росії проти суверенної України, що порушують норми міжнародного права і двосторонні угоди, а також звернувся до уряду Грузії з проханням продовжити консультації з представниками української влади і в разі необхідності надати дієву допомогу українцям.

Крім цього, грузинські депутати закликали РФ негайно вивести з України військові підрозділи і припинити всі дії, спрямовані на підрив державності України, а також просять міжнародне співтовариство, в першу чергу, Євросоюз і США, вжити дієвих політичні та економічні заходи для та захисту України від російської агресії в цілях уникнення збройного конфлікту і досягнення деокупації Грузії.

Консультації щодо "української резолюції" велися в парламенті два дні. Головне розходження було пов'язано з вимогою про внесення в текст пункту, який закликає уряд Грузії вести активну кампанію з метою "дипломатичної ізоляції Російської Федерації та встановлення дієздатних санкцій".

Як відомо, Верховна Рада АРК 6 березня ухвалила рішення щодо входження автономії до складу РФ, а також звернулася до президента Росії й Федеральних Зборів РФ із пропозицією про початок процедури входження АРК до складу Російської Федерації як суб'єкта РФ.

Крім того, Верховна Рада АРК ухвалила рішення перенести референдум про статус Автономної республіки Крим з 30 на 16 березня.

Згодом в. о. президента Олександр Турчинов зупинив рішення Верховної Ради Криму про призначення референдуму про приєднання АРК до Росії.

Служба безпеки, у свою чергу, почала досудове розслідування у зв'язку з ухваленням депутатами Верховної Ради Криму про входження автономії до складу Російської Федерації. А Генпрокуратура подала до окружного адміністративного суду Києва позов про визнання протиправною та скасування цього рішення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.