НОВИНИ

"Влада" Криму запевняє, що блокування реєстру виборців не вплине на референдум

Блокування бази даних виборців у Криму та Севастополі, про який заявили в ЦВК України, ніяк не вплине на проведення референдуму 16 березня, списки виборців готові й вже перебувають в місцевих комісіях. Про це повідомив перший заступник голови Верховної Ради Автономної Республіки Крим Григорія Іоффе, який очолює робочу групу парламенту з підготовки до референдуму.

"У нас всі списки готові, референдум пройде з використанням всієї необхідної техніки. Списки виборців вже знаходяться в районах", - сказав віце-спікер.

"Люди, які працюють в ЦВК, м'яко кажучи, нерозумні, оскільки зробили таку заяву. Вони не розуміють, що в Криму неодноразово проводилися вибори, тисячі копій списків виборців перебувають в місцевих комісіях", - пояснив Іоффе.

Нагадаємо, що Центральна виборча комісія доручила Службі розпорядника Державного реєстру виборців тимчасово заблокувати доступ до бази даних Державного реєстру виборців до органів Державного реєстру виборців, утворених в Автономній Республіці Крим і м. Севастополі.

Як відомо, Верховна Рада АРК 6 березня ухвалила рішення щодо входження автономії до складу РФ, а також звернулася до президента Росії й Федеральних Зборів РФ із пропозицією про початок процедури входження АРК до складу Російської Федерації як суб'єкта РФ.

Крім того, Верховна Рада АРК ухвалила рішення перенести референдум про статус Автономної республіки Крим з 30 на 16 березня.

Згодом в. о. президента Олександр Турчинов зупинив рішення Верховної Ради Криму про призначення референдуму про приєднання АРК до Росії.

Служба безпеки, у свою чергу, почала досудове розслідування у зв'язку з ухваленням депутатами Верховної Ради Криму про входження автономії до складу Російської Федерації. Крім того, ГПУ оскаржила рішення про призначення референдуму в Криму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.