НОВИНИ

ГПУ оскаржила рішення про призначення референдуму в Криму

Генпрокуратура подала до окружного адміністративного суду Києва позов про визнання протиправною та скасування постанови Верховної Ради АР Крим від 6 березня 2014 року «Про проведення загальнокримського референдуму». Про це повідомляє Головне управління представництва в суді, захисту інтересів громадян та держави при виконанні судових рішень Генпрокуратури.

Як зазначила ГПУ, вказаним рішенням Верховна Рада АР Крим, ігноруючи конституційні засади та грубо порушуючи законодавство, постановила увійти до складу Російської Федерації та призначити на 16 березня 2014 року проведення місцевого референдуму з цього питання.

«Вказана постанова є очевидно протиправною та посягає на засади конституційного ладу, територіальної цілісності та устрою України, ставить під загрозу громадський порядок і безпеку, життя і здоров’я людей, що потребує втручання органів прокуратури», – йдеться в повідомленні.

Як відомо, Верховна Рада АРК 6 березня ухвалила рішення щодо входження автономії до складу РФ, а також звернулася до президента Росії й Федеральних Зборів РФ із пропозицією про початок процедури входження АРК до складу Російської Федерації як суб'єкта РФ.

Крім того, Верховна Рада АРК ухвалила рішення перенести референдум про статус Автономної республіки Крим з 30 на 16 березня.

Згодом в. о. президента Олександр Турчинов зупинив рішення Верховної Ради Криму про призначення референдуму про приєднання АРК до Росії.

Служба безпеки, у свою чергу, почала досудове розслідування у зв'язку з ухваленням депутатами Верховної Ради Криму про входження автономії до складу Російської Федерації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.