НОВИНИ

Спікер ВР Криму винен банкам понад мільярд гривень

Компанія «Консоль ЛТД» та інші фірми, пов’язані зі спікером Верховної Ради Криму Володимиром Константиновим, заборгували банкам понад 1 мільярд гривень. Про це стало відомо з матеріалів судових справ, розміщених в Єдиному реєстрі судових рішень.

Найбільше боргів у бізнесу Константинова перед державним «Укрексімбанком», повідомляє "Первая инстанция"..

Так, 17 лютого Господарський суд Криму розглянув позов Державного експортно-імпортного банку України до компаній «Консоль ЛТД», «Інвестиційно-фінансової компанії Крим-Фінанс» та ПП « Цар-Град-Строй». Фінансова установа домагається від відповідачів стягнення майна в сумі $5,28 млн і 459,89 млн грн.

До суду банк звернувся у вересні 2013 року. Як зазначено в матеріалах справи, борг компанії «Консоль ЛТД» перед «Укрексімбанком» сформувався в результаті укладення кількох договорів:

  • кредитний договір від 5 червня 2013 року на суму $5,28 млн і 44,89 млн грн (включаючи прострочену заборгованість, нараховані відсотки, плату за управління кредитом, плату за зміну умов кредитного договору, пеню і відсотки за несвоєчасне погашення кредиту, відсотків, втрат від інфляції);
  • кредитний договір від 9 березня 2006 року на суму 415 млн грн (включаючи прострочену заборгованість, нараховані відсотки, плату за управління кредитом, плату за зміну умов кредитного договору, пеню і відсотки за несвоєчасне погашення кредиту, відсотків, втрат від інфляції).

Іпотекою в забезпечення позики є споруджуваний готельний комплекс у селищі Партеніт площею 16673 кв м на ділянці 0,7 га.

Як заставу банку були надані 100% в статутному фонді фірми «Цар-Град-Строй», а також майнові права компаній «Консоль ЛТД» і «Цар-Град-Строй» за договором про будівництво комплексу.

У суді банкіри просили визначити спосіб реалізації предметів іпотеки/застави шляхом продажу на публічних торгах.

17 лютого Господарський суд Криму призупинив провадження у справі, поки не буде проведена оцінка вартості майна.

Одночасно «Укрексімбанк» виставив претензії компанії «Реал Естейт», яка є засновником компанії «Консоль ЛТД». Банк через суд вимагає стягнути з фірми 575,54 млн. грн. (включаючи відсотки, пеню, штрафи тощо). Генеральний договір із позичальником «Укрексімбанк» уклав шість років тому. Позов про стягнення боргу надійшов до суду в жовтні 2013 року. Справа була прийнята до розгляду 4 лютого 2014.

Претензії до фірм Володимира Константинова є і у інших банків.

Згідно з даними Єдиного реєстру судових рішень, «Промінвестбанк» веде судову тяжбу з компаніями «Консоль ЛТД» , «Реал Естейт» , «Севастопольський заводом залізобетонних виробів», україно-російським підприємством «Джеміет» і ТОВ «Гіпек» про стягнення 39,91 млн грн. Позовні вимоги пов’язані з невиконанням умов кредитного договору десятирічної давності.

Ще один позов «Промінвестбанку» на суму 25,5 млн. грн до компанії «Консоль ЛТД « та її партнерам – «Реал Естейт», «Джеміет», «Індустрія-Крим» – пов’язаний з претензіями за договором від 2007 року.

Також суди з «Консоль лтд» та спорідненими структурами веде банк «Київська Русь» – претензії в розмірі понад 50 млн грн.

Як повідомлялось, раніше депутат від "Батьківщини" Андрій Сенченко заявив, що Константинова Росія використовує, як маріонетки. За його словами, фірма Константинова також отримувала «дуже великі кредити» в «Ощадбанку» і «ВТБ-банку». «У Константинова жахливе матеріальне становище, він банкрут і величезні гроші повинен банкам. Є кримінальні справи», – розповідав депутат.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.