НОВИНИ

Яценюк закликав Путіна не будувати нову Берлінську стіну

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк закликав президента Російської Федерації Владіміра Путіна забрати російські війська з Криму та наголосив на готовності українського уряду до побудови нового типу відносин між Україною та Росією. Про це Яценюк заявив під час прес-конференції у Брюсселі.

Яценюк наголосив, що подальша ескалація ситуації в Криму матиме вкрай негативні наслідки для української економіки. «Так як вкрай важко заохотити іноземних інвесторів інвестувати в країну, по території якої їздять російські танки і ходять російські солдати», - заявив він.

Проте Яценюк не виключає, що це є також частина плану. «Саме тому ми ще раз закликаємо Росію виконувати міжнародні зобов’язання, які були підписані як на двосторонньому так і на багатосторонньому рівні. Російська військова агресія в Україні має негативні політичні, економічні та мілітарні аспекти, тому прийшов час зупинитися. Побудова нових Берлінських стін – це не та архітектура глобальної безпеки, яку сповідують сьогодні у світі», - наголосив український прем’єр.

Він також звернувся до президента РФ Путіна: «Президенте Путін, знесіть цю стіну, стіну залякування, стіну військової агресії і давайте будувати новий тип відносин між Україною та Росією. Ми готові до співробітництва, але ми не готові здаватися та бути підпорядкованими Росії».

Під час прес-конференції Арсеній Яценюк також наголосив, що Крим був, є і буде частиною України

Нагадаємо, 6 березня Верховна Рада Криму прийняла рішення про входження Автономної республіки Крим до складу Російської Федерації. ВР Криму також призначила на 16 березня референдум з цього питання.

Перший віце-прем'єр Криму Рустам Теміргалієв заявив, що рішення про вступ Криму до складу РФ вже набуло чинності, референдум потрібен тільки для його підтвердження. 

У Держдумі РФ вже заявили, що готові розглянути законопроект про можливості приєднання Криму до Росії «наступного тижня».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.