НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: Україні в суді потрібно вимагати компенсації збитків від терористичних дій РФ у Криму

Україні потрібно підраховувати втрати за зрив курортного сезону та фактичні терористичні дії російських військових у Криму і подавати в суд. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив ректор Міжнародного інституту бізнесу, професор Олександр Савченко.

«Українському уряду треба рахувати збитки і подавати в суд за терористичні дії. Туди ж повинні входити і прямі втрати від блокування аеропортів, Укртелекому й інших інфраструктурних об’єктів. Загрози катастрофічні вже зараз. А втрати будуть пропорційними тривалості конфлікту», – зазначив він.

«Вже на 8 травня можна було чекати близько 200-300 тис. туристів в Україну. Тепер вони не приїдуть. Економічні втрати наближають до мільярда. А якщо буде зірваний літній сезон, а він вже наполовину зірваний, то втрати будуть великі», – зауважив Савченко.

Водночас ситуацію може покращити фінансування МВФ та ЄС. Втім, на ці кошти, на думку професора, розраховувати на це не треба.

«Треба надіятися на власні сили все таки… Тим паче, ці кошти розприділяють чиновники Мінфіну. Треба контролювати, щоб боялися красти. Я би, чесно кажучи, Рахункову палату віддав під "охорону" «Правому сектору», тоді точно будуть контролювати», – додав він.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що курортного сезону в Автономній Республіці Крим може не бути через введення російських військ.

Як відомо, в Криму з 1 березня російські військові блокують українські військові частини і судна. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.