НОВИНИ

У ГПУ запевнили, що не видаватимуть Яроша росіянам

Підстав для затримання і видачі лідера "Правого сектора" Дмитра Яроша поліції Росії немає. Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

"У разі надходження клопотання компетентних органів Російської Федерації про видачу Яроша, його розгляд буде організовано у відповідності до вимог чинного законодавства України", - заявили у ГПУ.

У відомстві додали, що у зв'язку із наявністю у Яроша громадянства України, відповідно до ст.25 Конституції, ст. 6 Європейської конвенції про видачу правопорушників 1957 року, ст. 57 Конвенції по правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах 1993 року, п. 1 ст. 10 КК України, а також п. 1 ч. 1 ст. 589 КПК України, у його видачі буде відмовлено.

"Указані положення законодавства виключають видачу громадянина України іноземній державі, у зв'язку з чим підстав для затримання і видачі Яроша іноземній державі не вбачається", - заявили у ГПУ.

У такому випадку, відповідно до положень Європейської конвенції про передачу провадження у кримінальних справах 1972 року, а також Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах 1993 року, на прохання російської сторони може бути організовано розгляд клопотання про перейняття Україною кримінального провадження щодо Яроша.

"Наразі до Головного управління міжнародно-правових зв’язків та Європейської інтеграції Генпрокуратури України жодних клопотань із цього приводу не надходило", - підкреслили у відомстві.

Як раніше повідомлялося, 5 березня офіційний представник Слідчого комітету РФ Владімір Маркін заявив, що лідера "Правого сектора" Дмитра Яроша в Росії заочно оголосили в міжнародний розшук

Нагадаємо, 3 березня Головне слідчим управлінням Слідчого комітету Російської Федерації порушило кримінальну справу проти лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 205.2 КК РФ і ч. 2 ст. 280 КК РФ (публічні заклики до здійснення терористичної та екстремістської діяльності, здійснені з використанням засобів масової інформації).

У «Правому секторі» вважають, що цією справою Росія намагається залякати національно-визвольний рух України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.