НОВИНИ

Яценюк: консультації з Росією проходять "досить мляво", але Україна готова "до нового стилю відносин"

Україна готова до побудови нового стилю відносин з Росією за умови поваги до її суверенних прав, зокрема вибору зовнішньополітичного вектору. Про це заявив під час прес-конференції прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

«Немає ніяких підстав для того, щоб Росія, порушуючи низку двосторонніх угод, починаючи з великого договору 1997 року і закінчуючи Будапештським меморандумом, вводила свої війська на територію незалежної суверенної держави. Тому ми ще раз закликаємо російський уряд і російського президента негайно зупинити військову агресію на території України. Україна готова до будівництва нового стилю відносин із Російською Федерацією, де Росія поважає суверенне право України стосовно вибору зовнішньополітичного вектору Української держави», - сказав Яценюк.

Він також підкреслив, що Україна вибирає зовнішньополітичним вектором підписання Угоди з європейськими партнерами (Угода з ЄС про асоціацію).

«А саме цей вибір — це підписання угоди з нашими європейськими партнерами», - сказав Яценюк.

За його словами, на сьогодні українські і російські міністри проводять консультації, які, проте, проходять «досить мляво».

«Зараз ми почали консультації на рівні міністрів — членів Кабінетів міністрів України і Росії. Скажу так, що вони поки що проходять досить мляво, але перші кроки зроблено», - додав глава уряду.

Як відомо, ускладнення економічних і політичних відносин між Україною і Росією почалося після кривавих сутичок учасників протестів на Майдані і формування нової коаліції в парламенті з подальшим обранням нового уряду.

Нагадаємо, 1 березня Рада Федерації підтримала звернення президента РФ Владіміра Путіна та дала згоду на введення російських Збройних Сил РФ на територію Криму. Відповідне рішення підтримали 90-ма голосами, усі члени Ради Федерації одноголосно.

НАТО після засідання, присвяченого ситуації в Україні, засудило посилення військових дій Росії в Криму та висловило велику стурбованість щодо рішення Ради Федерації РФ про використання збройних сил Росії на території України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.