НОВИНИ

НАТО: Росія продовжує порушувати суверенітет України і свої міжнародні зобов’язання

Росія, незважаючи на неодноразові заклики міжнародної спільноти, продовжує порушувати суверенітет і територіальну цілісність України, а також свої міжнародні зобов’язання. Відповідну заяву зробила Північноатлантична рада НАТО.

Згідно з заявою, такий розвиток подій створює серйозні наслідки для безпеки і стабільності євроатлантичного регіону. До такого висновку у НАТО дійшли після термінових консультацій, які скликала Польща через дії Росії в сусідній із нею Україні. Тому НАТО посилить детальне вивчення наслідків нинішньої кризи для безпеки альянсу.

НАТО також далі підтримує всі конструктивні зусилля, спрямовані на мирне вирішення кризи відповідно до міжнародного права, і, зокрема, вітає такі зусилля ООН, ЄС і Ради Європи. Про це заявили посли країн НАТО.

Північноатлантичний союз консультуватиметься з приводу цієї кризи з Україною в рамках Комісії НАТО – Україна. Крім того, союз вестиме розмови про це і з Росією в рамках Ради НАТО – Росія, яка має провести зустріч 5 березня.

Як повідомлялося, термінові консультації скликали на запит Польщі, яка попросила про них за статтею 4 Вашингтонського договору про функціонування НАТО. Ця стаття передбачає право країн-членів піти на такий крок, якщо вони вважають, що їхній територіальній цілісності, політичній незалежності чи безпеці щось загрожує.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.