НОВИНИ

ЄС готовий допомогти Україні газом та грошима для оплати боргу

Німецька компанія RWE в рамках підписаної угоди з НАК «Нафтогаз Україна» може постачати газ Україні в разі скорочення обсягу постачань з Росії. Про це повідомив головний фінансовий директор RWE Бернхард Гюнтер, повідомляє Прайм з посиланням на агентство Bloomberg.

Крім цього, як заявила член Єврокомісії з питань енергетики Гюнтер Еттінгер, Європейський союз готовий надати Україні допомогу у виплаті боргів за поставки російського газу. «Питання про виплату колосального українського боргу включений в пакет допомоги Єврокомісії», - цитують Еттінгера західні ЗМІ.

У повідомленнях йдеться, що цей пакет, як очікується, буде затверджено в середу. Поки не уточнюється , яку суму в Брюсселі готові виділити на погашення заборгованості України.

Раніше у вівторок глава російського газового холдингу Олексій Міллер на зустрічі з прем'єр-міністром РФ Дмітрієм Мєдвєдєвим повідомив, що «Газпром» з квітня 2014 скасовує пільги на поставку газу Україні.

Міллер зазначив, що українські партнери не виконують домовленостей, які були досягнуті під час підписання доповнення до контракту про надання знижки. Прострочена заборгованість України за постачання російського газу становить 1,529 мільярда доларів.

Як повідомлялося, Україна в 2012 році почала закуповувати газ в Європі. З листопада 2012 року почати поставки газу через Польщу за угодою з RWE, з кінця березня 2013 року - через Угорщину. Однак на початку поточного року Нафтогаз повідомила про намір зберегти постачання тільки російського газу у зв'язку з його дешевизною.

Цьому передувала досягнута в кінці 2013 року домовленість Нафтогазу і російського Газпрому про зниження ціни на російський газ для України на третину - до 268,5 долара за тисячу кубометрів. На початку січня сторони підписали відповідне доповнення до газового контракту на перший квартал 2014 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.