НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Саша Кольцова: Інвестиціями у культуру можна зменшити кількість гопніків а-ля Янукович

Для мешканців Сходу та Півдня потрібно створити привабливий образ української культури, що буде конкурентноздатним у порівнянні з російським. Про це у коментарі Тиждень.ua заявила Саша Кольцова, співачка, лідер гурту «Крихітка», уродженка Росії.

«Потрібна нова ненасильницька культурна політика, що, висловлюючись рекламною мовою, "продасть" Сходу та Півдню привабливий образ української культури, що буде конкурентноздатним у порівнянні  з російським продуктом. Це ХХІ сторіччя, головне – приваблива картинка. Там де немає культури, там зароджується невігластво, де є невігластво, – є страх. А де страх, там агресія і відторгнення. Янукович і Ко –  вибачте, просто гопніки. Треба зменшити їх кількість, інвестуючи в освіту та культуру», – заявляє Кольцова.

За її словами, надумана роздільність України – «це наслідок безмозкої державної політики людей, яких ми вибирали власними руками».

На думку співачки, нам під силу змінити цю політику.

«Взагалі хороші новини ширяться швидко. Досягнення промовлятимуть краще за контрпропаганду. Придбати телеканал або увійти грошима в долю російських телеканалів навряд чи вийде, але ми можемо налагодити туризм, влаштовувати "диффузійні" культурні програми за участі діячів обох країн, провести спільні освітні форуми. Ми – братні народи, тож маємо спілкуватись на рівні наукових еліт, і сприяти збільшенню культурних людей у політиці обох країн. Людей, що допустять конфліктів, подібних до цього», – вважає Кольцова.

За словами співачки, стабілізувати ситуацію у Криму можуть і самі жителі Криму.

«Зокрема мешканці Криму мають самі попросити про виведення військ з їхніх територій і припинити делегувати свої повноваження ряженим, сепаратистам, громадським діячам та політикам, яких спонсорував режим Януковича та інша держава», – заявляє співачка.

За її словами, кожен робочий колектив та профспілка має відправити свого представника, які б сформували громадську раду Криму, що представляла б інтереси простих мешканців, підприємців.

«Також є голос Меджлісу. Потрібен справжній союз підприємців Криму, що матиме свій голос. Вони мають знати про нагальні проблеми Криму, вони диктувати політикам, що потрібно простим мешканцям», – наголошує Кольцова.

На її думку, аби «Правий сектор» не перетворювати у страшилку, потрібні офіційні заяви організації.

 «Я все ще чекаю кроку від «Правого Сектора» – простої та зрозумілої заяви від Дмитра Яроша про повагу до культурного самовизначення Криму та Донбасу за умови збереження ними вірності Україні та її народу та про перспективи спільної роботи на благо Батьківщини. Він – розумна і досвідчена людина, і я сподіваюсь, що в ньому заговорить політик, що хоче зберегти територіальну єдність. Таке звернення, трансльоване по центральних каналах України позбавить опонентів, що зацікавлені в розколі суспільства, головного козирю», – заявляє Кольцова.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.