НОВИНИ

СБУ відкрила 11 кримінальних проваджень за фактами захоплення влади і сепаратизму

Служба безпеки відкрила 11 кримінальних проваджень за фактами захоплення держаної влади та посягання на територіальну цілісність України. Про це 4 березня повідомив голова СБУ Валентин Наливайченко на брифінгу.

"У межах компетенції СБУ розпочато 11 кримінальних проваджень за статтями 109 та 110, які стосуються посягання на територіальну цілісність нашої країни та захоплення державної влади", - сказав Наливайченко.

Він уточнив, що здебільшого йдеться про захоплення влади у військовий або напіввійськовий спосіб у АР Крим та деяких інших областях.

Зокрема, за його словами, розслідуються факти збройного захоплення будівель кримських Верховної Ради та Ради міністрів.

Крім того, окреме провадження зареєстровано у зв'язку з подіями у Донецьку, де окремі особи підбурювали людей на незаконні дії.

"Наразі СБУ використовує наявні засоби для того, щоб зупинити незаконну діяльність, не допустити фінансування ззовні протиправних акцій та дати можливість місцевим органам влади заспокоїти ситуацію і профінансувати соціальні програми", - заявив Наливайченко.

Як повідомлялось, раніше стало відомо, що Служба безпеки в Донецькій області відкрила провадження стосовно так званого командира «Народного ополчення Донбасу» Павла Губарєва за підозрою в посяганні на територіальну цілісність України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.