НОВИНИ

Газпром з квітня скасовує знижку на газ для України

Газпром ухвалив рішення не продовжувати дію знижки на газ для України з початку квітня. Про це заявив голова компанії Алєксєй Міллер на зустрічі з прем'єр-міністром РФ Дмітрієм Мєдвєдєвим у вівторок у Москві.

"У цих умовах, коли Україна не виконує своїх зобов'язань, не виконує тих домовленостей, які було досягнуто під час підписання доповнення до контракту з надання знижки, Газпром ухвалив рішення не продовжувати дію знижки з початку наступного місяця", - сказав він.

Як відомо, 17 грудня 2013-го в Москві Газпром і Нафтогаз підписали доповнення до газового контракту 2009 року, згідно з яким вартість газу для України знизиться з $410 до $268,5 за тисячу кубометрів.

У січні «Нафтогаз України» і «Газпром» затвердили коефіцієнт до формули ціни на газ на перший квартал 2014 року, який повинен привести до її зниження до 268,5 доларів / тис. куб. м.

При цьому Газпром щоквартально переглядатиме ціну на газ для України.

Як повідомлялося, надана Росією знижка на газ не допомогла Україні вирішити фінансові проблеми Нафтогазу. Компанія, обтяжена невиплатами з боку комунального сектору і необхідністю продавати об'єктам ЖКГ газ дешевше закупівельної ціни, знову не може розрахуватися з Газпромом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.