НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Яворівський: Путін раз і назавжди зруйнував міф про братню Росію

Політики, які не мають серйозних, фундаментальних ідей, чіпляються за розкол країни. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив депутат «Батьківщини» Володимир Яворівський.

«Якщо в політиків немає певних серйозних, фундаментальних ідей вони чіпляються за розкол країни», - зазначив він, пояснюючи причини політичної спекуляції на темі мови чи історії.

На думку Яворівського, цим скористалася Росія, поширюючи сепаратистські і розкольницькі настрої особливо в східних і південних областях України.

«Росія готувалася, це не імпровізація. Підтягували людей, щоб в один час зімпровізувати… Якоюсь мірою готував такий сценарій (розпалення сепаратистських настроїв. – Ред.) і Янукович. І цим він був вигідний Путіну», – додав він.

Втім, зауважує Яворівський, ситуація, котра виникла в Криму – не нова для України.

«Стався спалах певного сегменту. Він завжди був у Криму, часом тихіший, іноді спалахував. Але це навіть не весь російських сегмент такий агресивний… А є ще й кримські татари, які не виступають за відділення, і українці» - зазначив Яворівський.

«Що стосується армії, то дуже «попахує» 17-18 роками, коли ми опинилися без армії. Це була планомірна акція із руйнування українських військ. Нам казали, що вводять контрактну армію, але це нереально, тому що в казні бігають голодні пацюки і ніхто на професійну армію не дає копійки. Це все робилося для того, щоб деморалізувати армію. Однак, українці, як бачимо, самі мобілізовуються», – додав депутат.

«Та тепер міф про братній російський народ, про старшого і молодшого брата зруйновано раз і назавжди через такі дії Путіна. Вже ніхто ніколи не повірить у щирість намірів, коли країна – гарант територіальної цілісності України нападає на нас… Розумію, що звинувачувати весь народ нерозумно. А от російська влада як би вже не маскувалась під демократію ніхто в це не повірить і не пробачить», – зазначив Яворівський.

Як відомо, Рада Федерації підтримала звернення президента РФ Владіміра Путіна та дала згоду на введення російських Збройних Сил РФ на територію Криму. За офіційним поясненням російських політиків і чиновників це зумовлено "загрозою російськомовним мешканцям" на території України.

Наразі в Криму перебуває близько 16 тис. російських військових.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.