НОВИНИ

Чубаров: "нова влада" Криму хоче використати Меджліс для легітимізації своїх незаконних рішень

«Нова влада» Криму хоче залучити Меджліс кримських татар для легітимізації незаконних рішень. Про це заявив голова Меджлісу Рефат Чубаров в інтерв’ю «Коммерсанть-Украина».

«Зараз немає недоліку в пропозиціях кримським татарам з боку Верховної ради АРК та сформованого нею уряду. Це стосується й участі в управлінні, й обіцянок тієї допомоги, що декларується Москвою. Все те, що українська влада не вирішувала всі 22 роки, нам зараз обіцяє інша сторона! Нас елементарно хочуть залучити на свою сторону для легітимізації незаконних рішень», – зазначив він «Коммерсанть-Украина».

За словами Чубарова серед пропозицій йдеться про широку участь представників кримських татар в новому уряді, у переформатуванні Верховної Ради для того, щоб забезпечити широку участь кримських татар в органах, які ним формуються.

Натомість, зазначив голова Меджлісу, «нова влада» негласно «просить» фактичну згоду на те, щоб «жити за правилами іншої держави».

«Це передбачається за замовчуванням. Але, знаєте, кримські татари 50 років не тільки були у вигнанні, але і боролися за повернення на свою батьківщину і вони прекрасно віддають собі звіт, що відбувається. Крим незмінно повинен залишатися у складі української держави», – зазначив Чубаров.

Нагадаємо, 27 лютого близько 5-ої ранку близько 60 невідомих зі зброєю захопили приміщення Верховної Ради Криму й Ради міністрів АРК у Сімферополі. Працівників звідти вивели.

Бойовики, що захопили будівлі, назвали себе "самообороною російськомовних громадян". Жодних вимог вони не висувають. Вони також відмовились від переговорів з главю уряду АРК Анатолієм Могильовим та представниками російського консульства, заявивши, що не уповноважені вести переговори.

У таких умовах депутати кримського парламенту ухвалив рішення про недовіру Раді міністрів Криму й скорочення її повноважень. За підтримку відповідного рішення проголосували 55 з 64 кримських парламентарів.

На цьому ж засіданні парламент Криму прийняв постанови про проведення в Автономії республіканського (місцевого) референдуму з питань удосконалення статусу і повноважень Автономної Республіки Крим. За це рішення проголосували 61 з 64 депутатів. Точна кількість депутатів, які голосували за ці рішення, невідома.

Генеральна прокуратура почала кримінальне провадження за статтею "теракт" за фактом захоплення в Криму будівель Верховної Ради Криму і Ради міністрів автономії.

З того часу кількість озброєні російські військові почали блокувати військові частини в Криму. За останньою інформацією, наразі їх налічується близько 16 тис.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.