НОВИНИ

Меджліс пропонує провести у Криму "етнічно-пропорційний" референдум

Голова Меджлісу кримських татар Рефат Чубаров вважає, що проводити референдум в умовах, коли на вулицях Криму перебувають війська Росії, неприпустимо. Про це він сказав в інтерв’ю газеті «Коммерсанть-Украина».

«Зрозуміло, ми не можемо підтримати референдум в такій формі, як його передбачається проводити… Питання, пов'язані з визначенням статусу Криму, тим більше якщо вони спричинять зміну меж, треба вирішувати іншим чином. Референдум не може бути проведений в умовах, коли на вулицях Криму присутні війська сусідньої держави. За законом у нас навіть вибори не можуть проводитися, якщо вводиться надзвичайний стан. А зараз вже не надзвичайний, а військовий стан!» - зазначив він «Коммерсанть-Украина».

Чубаров зазначив, що сьогодні населення АРК становить близько 2 млн осіб, з них 58 % - етнічні росіяни, 24 % - етнічні українці і 14% - етнічні кримські татари.

«Навіть якщо припустити, що теоретично такий референдум можливий, наша пропозиція така - давайте проведемо його в один день, але роздільно за трьома етнічними спільнотами. Росіяни, українці, кримські татари - всі будуть опитуватися окремо. Кожен повинен ідентифікувати себе з тією чи іншою етнічною групою без примусу», – зауважив голова Меджлісу.

«Якщо відповіді у всіх трьох групах співпадуть, тоді це можна вважати волевиявленням всього населення Криму. Якщо ж тільки одна етнічна група вважатиме, що вона в чисельній більшості, і її думка має бути домінуючою, то ми з цим не погодимося», – зауважив він.

Як повідомлялось, 27 лютого  парламент Криму, який зранку був захоплений  невідомими, які назвали себе "самообороною російськомовних громадян", прийняв постанову про проведення в Автономії республіканського (місцевого) референдуму з питань удосконалення статусу і повноважень Автономної Республіки Крим. 

Згодом ЗМІ повідомили, що під час засідання у сесійній залі перебувало 53 депутата, однак кілька з них залишили засідання, серед яких і депутати від "Русского єдінства" Сергій Шувайников і Яніна Павленко.

Центральна виборча комісія нагадала про відсутність законодавчої бази для проведення місцевих референдумів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.