НОВИНИ

Кабмін на рік відклав виплату Міноборони РФ боргів ЄЕСУ

Суд відстрочив виплату Міноборони Росії понад 3 млрд грн боргів корпорації «Єдині енергетичні системи України» на один рік. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду від 17 лютого цього року.

Україна вже виплатила Міноборони Росії 15,42 млн грн. У жовтні 2013 року Кабмін звернувся до суду із заявою про відтермінування виплати решти суми на один рік. Суди задовольнили цю заяву.

Своє рішення вони мотивували наявністю обставин, що ускладнюють виконання рішення.

А саме: держбюджетом-2013 на програму за КПКВ 3504030 було передбачено 37,5 млн грн, яких недостатньо для виплати боргів Міноборони РФ. При цьому на виплати по інших судових рішеннях потрібно було 12,72 млн грн.

Нагадаємо, 2012 року Госпсуд Києва частково задовольнив позов Міноборони РФ щодо боргу ЄЕСУ, зобов'язавши Україну виплатити російській стороні 3 млрд 113 млн 53 тис 506 грнЦе рішення залишили без змін суди апеляційної та касаційної інстанцій.

У 2013 році суди змінили спосіб стягнення цієї суми: замість «з будь-якого рахунку, виявленого під час виконання рішення суду» гроші мають бути стягнені «з рахунку за бюджетною програмою за КПКВ 3504030».

Як повідомлялося, борг перед Міноборони РФ утворився в кінці 1990-х років, коли ЄЕСУ на чолі з Тимошенко не виконала угоду 1997 року про постачання корпорацією ЄЕСУ продукції для російського оборонного відомства.

Представник ЄЕСУ в суді переконував, що листи тодішнього прем'єра Лазаренка юридично не є державними гарантіями, а ЄЕСУ не змогла виконати поставки в повному обсязі через тиск з боку держорганів України.

Також Лазаренко, який перебуває в США, в інтерв'ю сказав, що будучи прем’єр-міністром, не давав російській стороні жодних письмових гарантій щодо угоди ЄЕСУ. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.