НОВИНИ

Російські телеканали поскаржилися, що їхнім журналістам в Україні "постійно погрожують"

Очільники російських телеканалів у відповідь на звернення керівників українських телеканалів до об'єктивності у висвітленні подій в Україні звернулися до колег із аналогічним закликом.

Як повідомлялося, керівники українських медіагруп звернулися з відкритим листом до керівників російських загальнонаціональних каналів із закликом бути об'єктивними. Лист до Костянтина Ернста («Первый канал»), Олега Добродєєва (ВДТРК) і Володимира Кулістікова(НТВ) підписали Ганна Безлюдна (Inter Media Group), Володимир Бородянський (StarLightMedia),Федір Огарков («Медіа Група Україна») і Олександр Ткаченко («1+1 медіа»).

«Що стосується об'єктивності та відповідальності, то хотіли б і до вас звернутися з аналогічним закликом. Давайте бути об'єктивними і відповідальними, давайте зважувати слова і стримувати емоції, давайте будемо робити це не окремо, як повелося останнім часом, а разом. І це, безумовно, дасть об'єктивну картину реальності. Що зараз для усіх дуже важливо», - йдеться в розміщеному на сайті каналу НТВ листі керівників трьох федеральних телекомпаній, адресованому українським колегам.

Свої підписи під відповіддю поставили Костянтин Ернст («Первый канал»), Олег Добродєєв (ВДТРК) і Володимир Кулістіков (НТВ).

«У колі друзів, а ми з вами друзі, не прийнято говорити про паритети. Але, як і у вас, так і у нас, є журналісти, оператори, техніки, які виконують свій обов'язок у точках напруженості. Ми хотіли б Вас спитати, чи є якісь перешкоди для виконання цього обов'язку вашими співробітниками на території Російської Федерації? Чи загрожує їм хтось із росіян фізичною розправою за те, що вони виходять в ефір і повідомляють про те, що, на їх думку, відбувається в Росії?»,  - йдеться у відповіді. 

«Без образ, але, якщо ви поставите аналогічні питання нам, відповіді будуть невтішні. У Києві та інших регіонах, які контролює нова влада, нашим журналістам останнім часом почали постійно погрожувати, навіть не розправою, а якоюсь дрібнобандитською різаниною. Ми, поважаючи нашу професію, ніколи не принизимось до симетричної відповіді. І хочемо підкреслити: всі ті вимушені заходи, на які пішла Російська Федерація, якраз спрямовані на те, щоб уникнути подібного сценарію у великому, і малому», - заявили керівники російських телеканалів.

«Нам важко уявити вас у вигляді запорожців , а самих себе в ролі турецького султана, тому що ми з вами - єдиний і неподільний великий слов'янський телевізійний простір, який став невід'ємною частиною повсякденного життя мільйонів громадян Росії і України. І якщо в цьому просторі йдеться про війну, то важливо відзначити, з якого моменту це страшне слово стало актуальним. Чи не відтоді, як нові люди спробували дискримінувати російську мову, якою ми з вами спілкуємося і ведемо мовлення? Можливо, якби ваш заклик пролунав у цей момент, а ми б до нього точно приєдналися, вдалося б уникнути подальшого розвитку подій», - наголошується у листі.

Закінчується звернення тим, що російські журналісти закликають українських журналістів «налагоджувати побут» і обіцяють: «Ми завжди з вами і допоможемо». 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.