НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: в Україні Путін повторює гітлерівський сценарій

Президент РФ Владімір Путін повторює гітлерівський сценарій, і якщо йому дозволити анексувати одну територію, він ніколи не зупиниться. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

«У світі повинні розуміти, що ми це вже бачили на прикладі Гітлера. Путін фактично повторює гітлерівський сценарій, якщо йому дозволити анексувати одну територію, він ніколи не зупиниться. І за Кримом піде південно-східна Україна, потім вся Україна, а потім – інші країни – Балтійські, Балканські та інші. Думаю, що це вже всі в світі зрозуміли і реакція на ці події буде наростати», – зазначив він.

Разом з тим, на думку Коліушка, доля цього конфлікту залежить від двох факторів.

«По-перше, від позиції українського народу загалом і, по-друге, від реакції зовнішнього світу. Жодні інші впливи, переконання, розмови з Путіним нічого не дадуть. Відверте міряння силою також нічого не дасть, ясно, що перевага не на нашому боці», – вважає експерт.

Якщо в містах південно-східної України домінуватиме голос проти війни і за незалежність і цілісність України, «цей конфлікт ми не програємо», зазначає Коліушко.

«Ще можливо в Донецькій області є певне зближення з Росією, але що стосується шести областей – від Харкова до Одеси, цих шести областей, то тут явно домінує бажання збереження суверенітету і територіальної цілісності України. І будь-які виступи з протилежних позицій є відверто маргінальними в цих областях. Тому Росії тут нічого не світить. І якщо вони поставили за мету всю Україну, то в них залишається один метод – топити все в крові, пускати танки не тільки в Криму, а по всьому кордону. Втім, якщо світ не мовчатиме, маємо шанси не дочекатися такого сценарію», – зазначив експерт.

Як раніше повідомлялося, 1 березня Рада Федерації підтримала звернення президента РФ Владіміра Путіна та дала згоду на введення російських Збройних Сил РФ на територію Криму.

Рада нацбезпеки та оборони України ухвалила рішення привести Збройні сили України у повну бойову готовність.

2 березня Верховна Рада ухвалила постанову, в якій закликала Путіна не вводити війська в Україну.

НАТО після засідання, присвяченого ситуації в Україні, засудило посилення військових дій Росії в Криму та висловило велику стурбованість щодо рішення Ради Федерації РФ про використання збройних сил Росії на території України.

Згодом, як стало відомо, після розмови з канцлером Німеччини Анґелою Меркель Путін погодився створити групу з розслідування ситуації в Криму під егідою ОБСЄ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.