НОВИНИ

США засуджують російську окупацію й обіцяють підтримку Україні

Військова операція Росії на території України спричинить нагнітання напруженості в регіоні й серйозне погіршення американо-російських відносин. Про це заявив держсекретар США Джон Керрі пізно ввечері 1 березня за американським часом.

"Якщо Росія не вживе конкретних заходів по деескалації напруженості, то це спричинить глибокий негативний вплив на американо-російські відносини й міжнародне становище Росії", - йдеться в його заяві.

Керрі повідомив, що вже провів телефонну конференцію з "глобальними партнерами", щоб "скоординувати подальше кроки".

"Ми єдині в наших оцінках, і будемо працювати спільно у сфері підтримки України і її народу в цю історичну годину", - запевнив держсекретар США.

"Ми визнаємо й поважаємо зв'язки Росії з Україною, а також російську занепокоєність відношенням в Україні до етнічних росіяни. Однак це занепокоєння має виражатися не шляхом порушення суверенітету й територіальної цілісності України, а в прямих контактах із урядом України", - заявив Керрі.

За його словами, народ України прагне одного – права визначати власне майбутнє, мирно, політичним шляхом, в умовах стабільності. США підтримують українців і доможуться відновлення їхнього права, заявив Керрі. 

Він наголосив, що Сполучені Штати засуджують вторгнення Росії в Україні й окупацію української території, тим більше що це суперечить зобов'язанням РФ за статутом ООН, Гельсінським кінцевим актом ОБСЄ, її базовим угодам з Україною 1997 року й Будапештським меморандумом 1994 року. 

Дії Росії – загроза миру й безпеки України та усього регіону, зазначив держсекретар США. 

Керрі також сказав, що розмовляв із в. о. президента України Олександром Турчиновим і запевнив його у твердій підтримці США. 

Він відзначив новий уряд України за надзвичайну стриманість перед явною загрозою цілісності держави й нападами на її суверенітет. І закликав владу України продовжувати захищати права всіх українців. 

Держсекретар повідомив, що в наступні дні ініціюють термінові консультації в Раді безпеки ООН, Північноатлантичній раді й Організації з безпеки та співпраці в Європі, щоб захистити основні принципи, критично важливі для дотримання міжнародного миру й безпеки. 

США, за його словами, вважають необхідною міжнародну присутність в Україні представників ООН чи ОБСЄ для збору фактів, спостереження за порушеннями чи зловживаннями й захистом прав людини. 

Росія як провідний член обох цих організацій може прийняти в цьому участь, щоб її інтереси врахували, зазначив Керрі. 

Як раніше повідомлялося, 1 березня Рада Федерації підтримала звернення президента РФ Владіміра Путіна та дала згоду на введення російських Збройних Сил РФ на територію Криму. Відповідне рішення підтримали 90-ма голосами, усі члени Ради Федерації одноголосно.

Між тим, член Ради з прав людини при президентові РФ, експерт Московської Гельсінкської групи Андрєй Юров заявив, що постанова Ради Федерації, що дає згоду президенту РФ на використання збройних сил Росії на території України, приймалася на підставі інформації про жертви серед громадян Росії в Криму, однак вона не знайшла підтвердження.

Рада нацбезпеки та оборони України ухвалила рішення привести Збройні сили України у повну бойову готовність.

Українських чоловіків викликають у військомати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.