НОВИНИ

Призначення Аксьонова прем’єр-міністром Криму визнано незаконним

Виконуючий обов'язки президента України Олександр Турчинов підписав указ щодо голову Ради міністрів Автономної Респубіки Крим. Відповідний указ оприлюднено на офіційному сайті президента від 1 березня.

У документі зазначено, що Верховна Рада АРК 27 лютого призначила Сергія Аксьонова на цю посаду з порушенням Конституцій України та АРК, а також законів "Про Верховну Раду Автономної Республіки Крим" і "Про Раду міністрів Автономної Республіки Крим".

У зв'язку з цим Турчинов запропонував Верховній Раді Криму скасувати призначення Аксьонова.

Крім того, в.о. президента наполіг на вирішення в установленому Конституцією та законами України порядку питання щодо призначення голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим.

Як повідомлячломсь, , 27 лютого новим прем'єром Автономної Республіки Крим був призначений депутат Верховної Ради Криму, лідер партії "Русское единство" Сергій Аксьонов.

Згідно з Конституцією України, прем'єр Криму призначається Верховною Радою Автономії за погодженням з президентом України.

Будівлю Верховної Ради Криму в ніч на четвер захопили невідомі озброєні люди. Незважаючи на це, в ній відбулася позачергова сесія парламенту, причому озброєні люди відбирали у всіх депутатів засоби зв'язку.

28 лютого Верховна Рада АРК затвердила новий склад Ради міністрів АРК. Відповідне рішення було прийнято на позачерговій сесії кримського парламенту 28 лютого.

Голові Ради міністрів Сергію Аксьонову призначили 5 заступників. Першим заступником глави Радміну став Рустам Теміргалієв, віце-прем'єрами – Микола Янакі, Сергій Донич, Ольга Ковітіді, Лариса Опанасюк. Також остання була призначена керівником апарату Ради міністрів АРК.