НОВИНИ

Глава МЗС Швеції: військова інтервенція в Крим потрібна Росії для створення "маріонеткової напівдержави"

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт вважає, що Росія здійснює військову інтервенцію в Криму і хоче створити на півострові маріонеткову проросійську напівдержаву. Про це Більдт написав у Twitter.

"Очевидною є російська військова інтервенція в Україні. Ймовірно, короткостроковою метою є створення маріонеткової проросійської напівдержави в Криму", - написав Більдт.

"Жодна країна не має права військового втручання в місцеві проблеми іншої суверенної країни. Це основоположний принцип", - підкреслив глава МЗС Швеції.

В іншому дописі Більдт зазначив: "Я боюся, що в даний час у Криму розігрується сценарій, який ми вже бачили раніше. Росія створює нові сірі зони і заморожені конфлікти".

Він також зазначив, що пербуває в постійному контакті з виконуючим обов'язки міністра закордонних справ України Андрієм Дещицей.

Як повідомлялось, раніше Більдт заявив, що Росія має терміново повернути війська на Кримському півострові до місць постійної дислокації

Проте сьогодні голова Ради Федерації Росії Валентина Матвієнко заявила, що не виключає можливості введення обмеженого контингенту російських сил до Криму для забезпечення безпеки Чорноморського флоту РФ там громадян Росії, які там мешкають. Раніше Рада Держдуми РФ закликала Владіміра Путіна захистити мешканців Криму від "свавілля і насильства"

Нагадаємо, за останні дні з Росії до Криму перекинуто більше 6 тисяч бійців військ спеціального призначення. Підрозділи розосереджені в різних районах Криму і Севастополя.

У своєму терміновому зверненні щодо подій в Україні президент США Барак Обама наголосив, що розв’язання ситуації навколо Криму можливе за умови негайного міжнародного посередництва і попередив Росію, що їй «дорого обійдеться будь-яке військове втручання в Україні».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.