НОВИНИ

ЗМІ: Ракетний катер ЧФ РФ заблокував вихід в море кораблям українських прикордонників

Ракетний катер ЧФ РФ сьогодні вранці підійшов на зовнішній рейд Балаклавської бухти під Севастополем, чим фактично заблокував вихід з бухти в море кораблям і катерам бригади Державної прикордонної служби України. Про це УНІАН повідомило поінформоване джерело в Севастополі, наближений до українських морських прикордонників.

Крім того, на вулицях міста Севастополя з'явився ще один бронетранспортер морської піхоти ЧФ РФ - на площі Ушакова, біля будівлі Матроського клубу ЧФ РФ.

Наразі не вдалося уточнити цю інформацію в прес-службі ЧФ РФ - телефон прес-служби не відповідає.

Під Севастополем більше 300 військових з автоматами продовжують контролювати аеропорт і аеродром «Бельбек».

Як повідомило інформоване джерело в силових структурах Севастополя, люди і військова техніка належать бригаді морської піхоти Чорноморського флоту Росії.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада підтримала постанову щодо подій в Криму, в якій вимагає від Російської федерації припинити зазіхання на державний суверенітет. За таке рішення проголосували 246 депутатів. За постанову не голосував жоден член КПУ та більшість регіоналів.

Як повідомлялось, 27 лютого  парламент Криму, який зранку був захоплений  невідомими, якіназвали себе "самообороною російськомовних громадян", прийняв постанову про проведення в Автономії республіканського (місцевого) референдуму з питань удосконалення статусу і повноважень Автономної Республіки Крим. Точна кількість депутатів, які голосували за ці рішення, невідома.

Згодом стало відомо, що у ніч на 28 лютого у Криму невідомі зайняли територію аеропортів "Сімферополь" та "Бельбек" (Севастополь).

Як повідомив глава МВС України Арсен Аваков сьогодні вночі аеропорт Бельбек був заблокований військовими підрозділами флоту РФ.

Водночас щодо аеропорту "Сімферополь", то за останньою інформацією Авакова, в будівлю аеропорту прибули на кількох вантажівках 119 військових з автоматичною зброєю в камуфляжі без розпізнавальних знаків, увійшли в будівлю аеропорту і розмістилися в приміщенні ресторану. Вони не приховують своєї приналежності до збройних сил Російської Федерації. 

Аваков розцінює ситуацію з блокуванням аеропортів у Криму як "збройне вторгнення і окупацію".

Наразі, невідомі озброєні люди продовжують "патрулювати" територію біля аеропорту «Сімферополь».