НОВИНИ

Українці Криму закликають світову спільноту захистити їх від провокацій Росії та її "п’ятої колони"

Українці Криму закликають українську владу вжити всі заходи для захисту спокою та безпеки кримчан, а від європейських структур чекають впливу на позицію Росії щодо сепаратистських настроїв. Про це йдеться в заяві українців Криму до світової спільноти і народу України.

"Закликаємо з метою запобігання війни в Криму і Україні в цілому: український народ захистити всіх громадян України, які проживають в Криму; владу Української держави негайно вжити заходів для забезпечення миру, спокою і безпеки кримчан; всіх тверезомислячих кримчан не піддаватися на провокації антидержавних сил", - йдеться у зверненні.

У заяві також говориться: "(Закликаємо) ядерні держави-гаранти територіальної цілісності та безпеки України - Великобританію, США, Францію і Китай, згідно з Будапештським меморандумом, вжити заходів для запобігання іноземного втручання у внутрішні справи нашої держави; ООН, ОБСЄ, ЄС і Раду Європи - вплинути на позицію Росії про неприпустимість провокування сепаратизму в регіонах України, зокрема, в АРК і м. Севастополі".

Українці Криму також дали свою оцінку ситуації в автономії: "Безвідповідальні політики АРК поставили Кримський півострів на межу міжнаціонального конфлікту і провокують збройне зіткнення між Україною і Російською Федерацією!".

"Ми є свідками відвертого провокаційного втручання іноземних політиків в політичне життя невід'ємної складової України - АРК та м.Севастополя", - сказано в заяві.

Крім того, підкреслюється у зверненні, відбуваються "прямі погрози українцям, що проживають в автономії, погрози тим, хто підтримував Євромайдан в Криму, незалежно від національності".

Заява українців Криму підписана лідером громадської організації "Кримський центр ділового та культурного співробітництва "Український дім" Андрієм Щекуном і архієпископом Сімферопольським і Кримським Української православної церкви Київського патріархату Климентом (в миру - Павло Кущ).

Як повідомлялось, 27 лютого кримський парламент ухвалив рішення про недовіру Раді міністрів Криму й скорочення її повноважень. За підтримку відповідного рішення проголосували 55 з 64 кримських парламентарів.

На цьому ж засіданні парламент Криму прийняв постанови про проведення в Автономії республіканського (місцевого) референдуму з питань удосконалення статусу і повноважень Автономної Республіки Крим. За це рішення проголосували 61 з 64 депутатів.

Точна кількість депутатів, які голосували за ці рішення, невідома.

Нагадаємо, 27лютого близько 5-ої ранку близько 60 невідомих зі зброєю захопили приміщення Верховної Ради Криму й Ради міністрів АРК у Сімферополі. Працівників звідти вивели.

Бойовики, що захопили будівлі, назвали себе "самообороною російськомовних громадян". Жодних вимог вони не висувають. Вони також відмовились від переговорів з главю уряду АРК Анатолієм Могильовим та представниками російського консульства, заявивши, що не уповноважені вести переговори.

До Сімферополя направлялася колона БТРів. Прес-секретар кримського прем'єра Віолетта Лісіна повідомила, що БТРи належать Чорноморському флоту Російської Федерації. Згодом БТРи повернулися на російську базу.

В.о президента та спікер парламенту Олександр Турчинов на засіданні Верховної Ради заявив, що будь-які спроби захоплювати адміністративні будівлі в Україні буде розцінюватися як злочин проти української держави.

Генеральна прокуратура почала кримінальне провадження за статтею "теракт" за фактом захоплення в Криму будівель Верховної Ради Криму і Ради міністрів автономії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.